Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Mariňáci na dieselových motorkách - video

Redakce, 24.1.2011

Standardním motocyklem amerických ozbrojených složek je už řadu let osvědčené a spolehlivé enduro Kawasaki KLR 650. Na tomto starším, ale stále zajímavém videu uvidíte, jak se na něm cvičí jednotky námořní pěchoty (U.S. Marines). Také je zde vidět nová dieselová verze stroje, která se zavádí kvůli jednoduššímu zásobování jednotek jen jedním druhem paliva. A mimochodem, tato motorka má spotřebu nafty 110 mil/galon, což odpovídá 2,14 l/100 km... To by měl člověk dovolenou skoro zadarmo, nemluvě o dojezdu s tou velkou nádrží...
Už dlouho se mluví o tom, že konvertované KLR budou v prodeji i pro civilní sektor a firma Hayes Diversified Technologies, která ve spolupráci s F1 Engineering přestavby vojenských motocyklů provádí, je občas v omezeném množství na prodej nabízí. Ke slibované sériové výrobě civilní verze však dosud nedošlo.
Malosérioví výrobci civilních dieselových motocyklů už dnes ale existují, na stránkách ZDE a ZDE jsou odkazy na některé z nich, včetně dieselového Triumphu Tiger s motorem ze Smartu.
 

 


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor