Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Motoatlas Alpy - nové vydání!

Redakce, 15.7.2014

A je to tady! Čekání na nové vydání Motoatlasu Alpy trvalo více než rok, ale dočkali jsme se. Renomovaný švýcarský vydavatel Hallwag nic neuspěchal a dal si záležet, takže nový atlas je zcela přepracovaný.

Oproti původnímu šanonu jsou nyní mapové listy vloženy v červeném obalu na zip, což je sice trochu horší z hlediska listování a prohlížení, ale atlas je zase skladnější a celý se lépe vejde do tankvaku, kufru apod. (nebo si vezmete jen mapy které potřebujete a zbytek necháte doma).

Hlavní změna je v samotných voděodolných mapových listech - ty jsou nyní v měřítku 1:275 000 (dříve 1:300 000) a samozřejmě zcela aktualizovány. Nechybí vyznačení "motorkářských silnic" se zatáčkami či dobrými výhledy pomocí zeleného lemování, označeny jsou i průsmyky.

Rovněž čerstvé jsou texty na zadní straně s informacemi o ubytování, servisech atd.

Cena je oproti staršímu vydání mírně vyšší (kvůli zdražení výrobce i nepříznivému kursu), ale atlas pořád vyjde levněji, než si kupovat jednotlivé mapy, nemluvě o voděodolnosti atd.

Nový atlas je zřejmě jedinou pomůckou pro motocestovatele svého druhu, nabízející komplexní mapové pokrytí celých Alp. Publikaci zakoupíte zde:

Motoatlas Alpy - nové vydání 2014