Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Nová kniha o ostrově Man

Redakce MotoRoute, 25.2.2016

Kolik motorkářů slyšelo alespoň jednou o nejstarším a nejnebezpečnějším závodě světa Tourist Trophy? Nejspíše každý. Kolik z nich ale ví něco o ostrůvku v Irském moři, kde se tento závod jezdí od roku 1904?

Nejde vůbec o obyčejný ostrůvek kterých jsou po světě tisíce. 13 km Isle of Man je samostatným státem(!), má nejstarší parlament světa (a pak kde leží kolébka demokracie :-)), který zasedá 1x ročně pod širým nebem přes 1 000 let!. 65 000 obyvatel má svou vládu, své zákony, a na mincích místo státníků vyražené motorky v náklonu. Kočkám tady neroste ocas a ovce mají 4 rohy. Není tady omezená maximální rychlost a Maňané se nenechali vlákat do sítí EU.

O všem velmi málo známém, co se skrývá pod názvem Isle of Man, a co stojí za slavnou Tourist Trophy, pojednává kniha MAN MAN.

Autor Martin Decarli je dlouholetým motocyklovým, modelářským a leteckým novinářem. Ostrov Man začal milovat již v dětství. O zážitcích z jeho třech cest na tento kouzelný ostrůvek se snaží podělit se čtenářem, který chce vědět vice o hlavním městě motocyklů světa, o mimořádných ostrovanech, co si nikdy nenechali mluvit do svých věci a po celou dobu existence si neuvěřitelně udrželi samostatnost.

Je to první česky psaná kniha, přibližující tento malinký státeček.

Kniha obsahuje 112 stran textu a 40 stran fotografií na křídovém papíře. Za cenu 290 Kč si ji můžete objednat na adrese martin.decarli@seznam.cz.