Normfest

 

 


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Přeplňovaný Horex se zpozdí

Michal Hamšík, 4.10.2011

Znovuzrozená německá značka Horex oznámila, že začátek sériové výroby nového přeplňovaného šestiválcového motocyklu VR6 se zpozdí, takže místo avizovaného podzimu letošního roku začne až někdy v roce 2012. Důvodem je prý paradoxně pokrizové zvýšení výroby automobilového průmyslu, které způsobilo vyšší poptávku po komponentech a tím i jejich delší dodací lhůty. Týká se to především turbodmychadel a jejich součástí. Horex proto chce nejdříve začít vyrábět "obyčejnou" verzi bez turba s výkonem "pouze" 160 koní (ale lehčí), která by měla být k dispozici na jaře 2012. Na dvěstěkoňové turbo si tedy netrpěliví zájemci musí počkat ještě déle .

Šéf Horexu Clemens Neese k tomu řekl: "Samozřejmě rádi vidíme růst evropského automobilového a motocyklového průmyslu. Bohužel jsme jedna z firem, které na tuto situaci doplácejí. Několik dodavatelů oznámilo zpoždění dodávek, což nás donutilo odložit výrobu Horexu na jaro 2012."

Otázkou je, jestli mluví pravdu, nebo je za zpožděním výroby něco jiného, třeba technické či finanční problémy. To se ostatně ukáže během několika měsíců.


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor