Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Faber Moto - Aprilia a Moto Guzzi

Faber Moto s.r.o., 27.2.2017

Slavné italské motocyklové značky mají v České republice nové výhradní zastoupení

Společnost Faber Moto s.r.o. se sídlem v Brně je od 1. ledna 2017 novým výhradním dovozcem motocyklů vozidel značek Piaggio, Vespa, Aprilia a Moto Guzzi do České republiky. 

„Mám velkou radost, že naše rodinná firma Faber navazuje novými obchodními aktivitami v České republice na své počátky, v nichž byla spjata se slavnou československou motocyklovou značkou JAWA v padesátých letech minulého století. Jako nový výhradní dovozce vstupujeme na český trh, abychom českým fanouškům jedné stopy nabídli široký sortiment kvalitních motocyklů legendárních italských značek,“ říká Josef Faber, ředitel společnosti Faber Moto. „V současnosti rozšiřujeme a zkvalitňujeme současnou síť autorizovaných prodejců námi zastupovaných značek Piaggio, Vespa, Aprilia, Moto Guzzi, abychom mohli našim zákazníkům poskytovat nejvyšší úroveň prodejních i poprodejních služeb,“ dodává Adam Žert, Country manager Faber Moto s.r.o.

Faber Moto zve fanoušky motocyklů do své expozice na Motosalonu v Praze-Letňanech

První oficiální veřejná prezentace nového dovozce skútrů a motocyklů, který na českém trhu zastupuje od začátku letošního roku italské značky Aprilia, Moto Guzzi, Vespa, Piaggio, se uskuteční již za dva týdny na pražském Motosalonu. Faber Moto zve všechny fanoušky motocyklů do své expozice, kde jim ve dnech od 2. do 5. března 2017 půvabné hostesky představí největší novinky současného sortimentu – mimo jiné také novou barevnu paletu Vespa, které bude vévodit model Vespa 946 (RED) ve výrazné rudé barvě. Speciální model vznikl na podporu Světového fondu bojujícího proti zákeřným nemocem. Z každého prodaného kusu tak půjde 150 dolarů na účet fondu, který podporuje pacienty zasažené AIDS, tuberkulózou nebo malárii. Mezi jeho významné přispěvatele se řadí také Bill Gates. Z dalších zajímavostí jmenujme Piaggio Beverly Police, Moto Guzzi V7 III či Aprilia Dorsoduro 900 a RSV4. V připraveném fotokoutku se budou moci zájemci „zvěčnit“ s legendární Vespou a rovnou sdílet své zážitky z výstavy se svými přáteli na sociálních sítích.

Téměř 70 let zkušeností s dovozem a prodejem motocyklů

Faber Moto se sídlem v Brně je dceřinou společností rakouské rodinné firmy Faber GmbH, kterou založil Josef Faber senior již v roce 1948. Faber působil ve svých začátcích jako importér československých motocyklů JAWA a postupně se vypracoval na významného hráče na rakouském trhu s motocykly i souvisejícími produkty, příslušenstvím a servisními službami. Například spolupráce s italskou značkou Piaggio trvá přes půlstoletí, konkrétně funguje od roku 1964! Faber v současnosti nabízí v Rakousku pět hlavních motocyklových značek, s nimiž drží 29 % celkového trhu s jednostopými vozidly a 46 % v segmentu skútrů.

Velký podíl na úspěchu firmy Faber v její dosavadní činnosti na rakouském trhu nese nejen snaha poskytnout zákazníkovi nejvyšší kvalitu produktů, nákupního zážitku a servisu, ale také aktivní propagace italského životního stylu „dolce vita“. Stejně tak mise Faber v České republice bude vyslanectvím tohoto kultu, zahrnující požitek a radost z jízdy. Skútry a motocykly značek Piaggio Group jsou víc než jen funkčními vozidly – jsou partnerem pro zážitky. Strategie firmy Faber je založena na partnerském přístupu k zaměstnancům, zákazníkům, dodavatelům a dalším partnerům, na vysoké odbornosti, inovacích a důrazu na kvalitu. To se odráží také v současném budování sítě autorizovaných obchodních a servisních partnerů v České republice. Cílem přitom není kvantita, ale kvalita jako záruka maximální spokojenosti zákazníka.

Více informací naleznete na webových stránkách www.faber-moto.cz

 

O společnosti FABER

Firma FABER je importérem a zároveň prodejcem značek Piaggio, Vespa, Gilera, Scarabeo, Derbi a Moto Guzzi na rakouském trhu, kde s cca 60 zaměstnanci prodává přibližně 12 000 vozidel ročně. Rodinnou firmu s bohatou tradicí založil v roce 1948 Josef Faber senior. Jeho jméno bylo v samotných začátcích firmy spojeno s československými motocykly značky JAWA, které v Rakousku zastupoval. Od roku 1962 dovážel Faber japonské motocykly Honda a o dva roky později se stal importérem italských značek Vespa, Piaggio a Gilera. V roce 1992 převzali vedení rodinné firmy bratři Josef junior a Peter Faberovi. Od roku 2006 zajišťuje FABER také dovoz motocyklů španělské značky Derbi, v roce 2007 rozšířila portfolio další italská značka Moto Guzzi a od roku 2008 zastupuje FABER rovněž výrobce užitkových vozů Piaggio Commercial Vehicles. Nově založená dceřiná společnost Faber Moto působí od začátku roku 2017 jako výhradní zastoupení značek Aprilia, Moto Guzzi, Vespa a Piaggio na českém trhu.

Faber Moto poprvé představí své motocyklové portfolio české veřejnosti na nadcházejícím Motosalonu v Praze-Letňanech, který se uskuteční ve dnech 2. až 5. března 2017, přijďte se podívat.