Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

GMG - Světové dny MotoGuzzi

redakce MotoRoute, Faber moto s.r.o., 17.5.2022

Opožděné sté narozeniny Moto Guzzi

Století značky Moto Guzzi vyšlo na rok 2021, ale jak všichni víme, cosi nedobrého znemožnňovalo uskutečnit i mnoho jiných akcí, proto se žádná oslava nekonala. 

Ale teď je to tady a definitivně potvrzené. Narozeniny se oslaví v termínu 8. - 11. září 2022.

Návštěvníky Mandello del Lario čeká zrekonstruované muzeum s aktualizovanou expozicí a další atrakce. Souběžně proběhne i mezinárodní motocyklová rally Citta Della Moto Guzzi společně se Světovými dny Guzzi. 

U příležitosti stých narozenin byly doposud představeny modely V7, V9, V85TT v jubilejních barvách. Model V7 dostal omlazený motor, kde maximální výkon vzrostl o 25 % z 52 koní při 6200 ot./min na 65 koní při 6800 ot./min. Výrazně vzrostl také točivý moment, a to z 60 Nm při 4250 ot./min na působivých 73 Nm při 5000 ot./min, přičemž více než 80 % je k dispozici při 3000 ot./min. Moto Guzzi na EICMA na podzim roku 2021 představila roadster Mandello V100 s pokročilou elektronikou a tak nějak celkově hodně modernizovaný motocykl. 

Jak říkají přimo v Moto Guzzi, V100 Mandello je kompaktní a ovladatelný jako roadster, ale poskytuje pohodlí a ochranu jako tourer. Je výkonný, pohodlný a vybavený těmi nejmodernějšími technologiemi. Je to první motocykl na světě, který využívá aktivní aerodynamiku, a  zároveň jde o první motocykl značky Moto Guzzi s poloaktivním odpružením, inerciální platformou, ABS pro zatáčení a rychlořazením. Jedinečný motocykl, který ctí stoletou tradici a zároveň stále hledí do budoucnosti.

Pokud tuto mezinárodní akci v Mandello del Lario navštívíte, všechny motorky budou určitě k vidění. 

 

Přečtěte si níže oficiální CZ tiskovou zprávu k uvedené akci.

GMG – Světové dny Guzzi a Mezinárodní motocyklová Rally Citta della Moto Guzzi se vrací do Mandella del Lario

    • NEJOČEKÁVANĚJŠÍ PÁRTY NA OSLAVU STÉHO VÝROČÍ MOTO GUZZI JE VE DNECH 8.-11. ZÁŘÍ 2022 KONEČNĚ TADY

    • DVOJITÁ PŘÍLEŽITOST PRO VŠECHNY MOTOCYKLISTY A FANOUŠKY ZNAČKY MOTO GUZZI S PŘEDPOKLÁDANOU ÚČASTÍ TISÍCŮ NÁVŠTĚVNÍKŮ Z CELÉHO SVĚTA 

Po roce čekání kvůli restrikcím, které zabránily oslavám stého výročí značky Moto Guzzi, se letos v Mandello del Lario konečně uskuteční netrpělivě očekávaná párty.

Víkend od 8. do 11. září bude jedinečnou příležitostí pro všechny fanoušky značky se sídlem v L’Aquila a každého milovníka motocyklismu a krásných strojů.

Během druhého zářijového víkendu se Mandello promění v globální epicentrum motocyklové vášně, protože Moto Guzzi představuje bezkonkurenční historický odkaz, technologie, styl a přitažlivost, která dokáže zaujmout a vzrušit všechny generace.

A je to dvojnásobně významná příležitost: jedenáct let po posledním ročníku se vrací zpět GMG – Světové dny Guzzi a připojí se k Mezinárodní motocyklové rally Citta Della Moto Guzzi.

Tyto dvě velkolepé akce slibují vyplnit každý jednotlivý okamžik víkendu, který bude jedinečnou a důstojnou oslavou sta let fantastické historie, tvořené krásnými, vzrušujícími motorkami, které nás vždy naplňovaly – a stále naplňují – divokou radostí. Oslavy vášně pro značku Moto Guzzi budou probíhat jak v historické továrně Via Parodi 57, tak po celém Mandellu del Lario.

Světové dny Guzzi – GMG a mezinárodní motocyklová rallye Citta Della Moto Guzzi ke 100. výročí budou přirozenou a neodolatelnou atrakcí pro každého Guzzistu, který bude chtít svou Moto Guzzi přivézt zpět do jejího rodiště na břeh jezera Como, centra oslav s nabitým programem, které začínají ve čtvrtek 8. září.

Společně s výborem International Motorcycle Rally Moto Guzzi připravuje festival, který si zaslouží přívlastek „povinný“ jako nikdy předtím.