Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Harley-Davidson Street Rod 2017

Harley Davidson, Marek Olbert, 15.3.2017

Kdo navštívil výstavu Motosalon v Letňanech a zavítal na stánek Harley-Davidson, nemohl přehlédnout vystavenou novinku Harley-Davidson Street Rod 2017 s posíleným výkonem, vylepšenými jízdními vlastnostmi i agresivnější jízdní pozicí než zbytek produkce. Novinka má také nové odpružení a brzdy, vylepšený motor s vyšším výkonem a větším točivým momentem. 

Perfektně vyladěný motor High Output Revolution™ X 750 má větší točivý moment ve středních otáčkách a vyšší maximální otáčky. Silnější motor si vyžádal ostřejší geometrii řízení a agresivnější jízdní pozici. Další vylepšení jsou i v oblasti odpružení, brzd a kol.

Křivky modelu Street Rod jsou prostě nezaměnitelné. Jeho drsný výraz je destilátem stylu Harley-Davidson Dark Custom™ doplněný náznaky flat-trackové oceli a vyzařuje cílevědomost díky dopředu nakloněnému akčnímu posazu jezdce.

„Nová pohonná jednotka High Output Revolution X 750 modelu Street Rod dostala ostré vačky, hlavy s lepším průtokem plynů, větší kompresi a vyšší maximální otáčky. Umí si přitáhnout pozornost. Chtěli jsme vyvinout také odpovídající podvozek, s ostřejším ovládáním a agresivním posazem, perfektní pro jízdu v městském provozu a protahování v zatáčkách. Jeho postoj a ergonomie daná polohou sedla, stupačkami a širokými řídítky zaručují řidiči dokonalé ovládání. Fakt, že model Street Rod vypadá tak dobře – a velmi se blíží našim prvním nákresům – nám dělá velkou radost,“ říká Mathew Weber, Hlavní konstruktér Harley-Davidson.

Větší točivý moment ve středním pásmu otáček, vyšší výkon a zvýšení maximálních otáček o 1000 ot/min…

Kapalinou chlazený motor V-Twin High Output Revolution X 750 modelu Street Rod s rozvodem SOHC, osmi ventily a úhlem válců 60° dává o 20 % vyšší výkon a o 10 % větší točivý moment než u modelu Street 750. Maximální výkon přichází při 8 750 ot/min, největší točivý moment při 4 000 ot/min. Je naladěný tak, aby podával optimální výkon v pásmu mezi 4000 a 5000 otáček, se silným zátahem ve středním pásmu, který jezdec bude vnímat v každý okamžik a může jej využít v reálných situacích. 

Používá větší airbox a nové vstřikovače o průměru 42 mm, nové čtyřventilové hlavy válců, vysoko zdvihové vačkové hřídele a tlumič výfuku s větším objemem – to vše zlepšuje průtok vzduchu v sání a snižuje spotřebu. Kompresní poměr je navýšený 11.0:1 na 12.0:1, maximální otáčky se posunuly z 8 000 na 9 000 ot/min.

Ostřejší geometrie, nové odpružení a brzdy přinášejí obratné ovládání

Rám modelu Street Rod je přizpůsobený vyššímu výkonu motoru. Vepředu využívá robustní obrácenou vidlici 43 mm ukotvenou v úchytech z odlehčeného hliníku. Úhel řízení se zostřil ze 32° na 27° za účelem zrychlení řízení. 

Nové zadní tlumiče používají externí kapalinovou nádobku, která umožňuje navýšení kapacity tlumicí kapaliny a zajišťuje stejnoměrné tlumení. Zdvih odpružení se zvýšil o 31 % na celkových 117 mm. Kyvná vidlice ve sportovním designu je prodloužená, aby bylo možné použít delší tlumiče. 

Nový tvar sedla zaručuje jistou polohu jezdce, zvýšení sedla na celkových 765 mm vylepšuje výhled jezdce dopředu. Model Street Rod také používá nové kované páčky brzd a řazení a hliníkové stupačky, které pomáhají zlepšit ovladatelnost a usnadňují jisté došlápnutí na zem při stání. Zábavnější průjezdy zatáček podporuje zvýšení maximálního náklonu z předchozích 28,5° napravo i nalevo na současný maximální úhel 37,3° napravo a 40,2° nalevo.

Plochá řídítka v dragsterovém stylu dovolují jezdci zaujmout optimální jízdní pozici a podporují upevnění nových zpětných zrcátek nad nebo pod rukojeti. Jejich patentovaný design umožňuje sklopení zrcátek bez kontaktu s rukama řidiče.

Model Street Rod má exkluzivní 17palcová černá paprsková litá kola a nové radiální pneumatiky Michelin Scorcher 21 s rozměry 120/70 R17V vepředu a 160/60 R17V vzadu. Dvojitá kotoučová přední brzda 300 mm s dvoupístkovými třmeny doplněná systémem ABS garantuje špičkový brzdný účinek. Standardní výbava obsahuje i bezpečnostní systém Harley-Davidson Smart Security System.

Nekompromisní Dark Custom s něčím extra…

Model Street Rod svůj vylepšený motor a ovladatelnost zahalil do volnosti a svobody stylu Harley-Davidson Dark Custom. Masivní černé vidlice a úchyty završené novým sportovním štítkem (barevně sladěným s barvou kapotáží až na černou středovou část) posouvají těžiště dopředu.

Nová zadní část s perforovaným zadním blatníkem působí lehkým dojmem, koncové světlo i směrovky jsou diodové.

Zvýšená jízdní pozice a 17palcová kola posilují atletický vzhled modelu Street Rod, nový kryt airboxu a ostřejší tón výfuků zase přitahují pozornost k výraznému designu motoru.

Harley-Davidson Street Rod bude nabízen ve třech barevných kombinacích: Vivid Black, Charcoal Denim a Olive Gold, která dají maximálně vyniknout stylu Dark Custom™.

Více informací o modelu Street Rod a kompletní nabídce motocyklů Harley-Davidson řady Dark Custom naleznete na www.harley-davidson.cz. 

Motorka vypadá fakt dobře, líbí se mi, lehce vybočuje z klasického vzhledu této značky a moc se těším na první svezení. Tak snad brzy...