Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Harley-Davidson v Guinessově knize rekordů

Harley Davidson, MotoRoute, Marek Olbert, 13.7.2017

Je to poněkud netradiční úspěch, přesto to úspěch je. Chvíli se čekalo, než oficiální zástupci Guinessovy knihy rekordů tento počin potvrdí a už je to na beton :-)

Nový motocykl Harley-Davidson Street Rod a první oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy, Maciek DOP Belinski si připsali společný úspěch. V rámci kaskadérské show STUNT STORY, která se uskutečnila v polském městě Rzeszów, se stal nejnovější motocykl H-D držitelem Guinnessova světového rekordu v gumování pneumatik a dokázal, že může skvěle sloužit i v kaskadérských službách. 

Oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy Maciek DOP Belinski, který je vyhledávaným kaskadérem a jehož kousky mají možnost zhlédnout i diváci filmových pláten se na akci STUNT STORY představil na zbrusu novém motocyklu H-D Street Rod. A zároveň si s ním hned připsal Guinnessův světový rekord v gumování pneumatik.

Rekord, který se do nynějška držel na 3 700 metrech a jehož bylo navíc dosaženo na motocyklu vyšší kubatury (1200 ccm), Maciek prodloužil na neuvěřitelných 4 500 metrů. Nový rekord byl zároveň detailně překontrolován a schválen týmem Guinnessova světa rekordů a od července 2017 je zapsán mezi další neskutečné rekordy, jakých bylo kdy dosaženo.

Akci organizovalo dealerství Harley-Davidson Řešov, což je největší dealerství značky v Polsku i v celé střední a východní Evropě. 

 „Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, kde se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a po dobu mého pokusu o světový rekord byla uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kdož se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér, jehož poděkování míří i místnímu zastoupení Harley-Davidson.

Dodejme, že rekord si Maciek DOP Belinski připsal na klasickém sériovém motocyklu, který nebyl nijak upraven a dokonce neměl ani pevnější pneumatiky oproti běžnému modelu. I tuto skutečnost musel detailně prověřit tým Guinnessova světa rekordů, jenž k tomu využil jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly dokonce i záběry infračervené kamery, které prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu. Všechny podmínky pro připsání si nového Guinnessova světového rekordu tak byly splněny a oficiálně potvrzeny.

Kaskadér se zároveň nechal slyšet, že H-D Street Rod je nejlepším motocyklem značky, jaký měl možnost testovat, a to jak to jak po vizuální, tak po jízdní stránce, kdy jezdci poskytuje opravdovou radost z jízdy. Během samotného pokusu měl dokonce pocit, jako by motocykl vážil minimálně o 100 kg méně, působil neuvěřitelně lehce, byl obratný a skvěle ovladatelný. A co může být lepším potvrzením jedinečnosti novinky modelového roku 2017, než fakt, že motocykl obstál i v natolik extrémních podmínkách a situacích, jaké právě kaskadérská show a připsání si nového rekordu vyžaduje?

„V rámci našich aktivit stále slýcháme, jak je něco nemožné, že je nemožné postavit motocykl s tetováním, a tak jsme připravili první tetovaný motocykl na světě, jak je nemožné postavit stroj, jehož jednotlivé komponenty vypadají jako hudební nástroje, a tak vznikl Hard Rock Café Bike. Bylo nám řečeno, že nemůžeme postavit největší dealerství ve střední a východní Evropě a je tady. Právě proto si myslím, že v životě i práci je nejdůležitější vášeň a víra. A přesně to je důvod, proč rádi spolupracujeme s lidmi, kteří to vnímají stejně, a to je případ Macieka. Své kaskadérské triky předvádí na motocyklu, jenž je zhruba o 100 kg těžší než běžné motocykly, které ke svým kouskům užívají jiní motocykloví kaskadéři. A nakonec, i při pokusu o stanovení nového světového rekordu, nám bylo řečeno, že je to nemožné. Proto jsme spojili síly, abychom dokázali, že pokud milujete svoji práci, věříte v sebe a tvrdě makáte, je možné cokoli, třeba i to, že pokoříte Guinnessův světový rekord,“ říká Stanislaw Myszkowski, majitel dealerství H-D Řešov.

Doplňme, že Maciek DOP Belinski bude hostem letošního ročníku Prague Harley Days, který se uskuteční 1. a 2. září v Praze a kde se opět můžeme těšit na lahůdky z bohatého rejstříku kaskadérských triků nového světového rekordmana. V duchu hesla: „Nic není nemožné“, zvláště, pokud jste vybaveni motocyklem Harley-Davidson. 

 

Mrkněte na video a přijeďte se v září podívat do Prahy.