Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Místo Motosalonu bude Motovíkend

BVV, 2.2.2022

Veletrh MOTOSALON tradičně otevírá motorkářskou sezonu. Koná se pravidelně začátkem jara a přináší zájemcům o koupi motocyklu nebo vybavení vítanou inspiraci. 

Letos se MOTOSALON bohužel neuskuteční. K nejistému vývoji pandemické situace se přidalo narušení výrobních a dodavatelských vztahů, což způsobilo zpoždění dodávek včetně uvedení motocyklových novinek na trh. Proto se pořadatel Veletrhy Brno, a.s. společně se Svazem dovozců automobilů (SDA) a partnery rozhodl přípravy akce v roce 2022 ukončit.

Sezónu však zahájí MOTOVÍKEND, který přivítá příznivce motocyklů a doplňků od 8. do 10. 4. 2022!

 

MOTOSALON uspořádat nejde, chybí díly i novinky v oboru

„Náš obor patří k jednomu z nejvíce zasažených výpadky dodávek komponentů, což se projevuje obecně zpožďováním distribuce nových motocyklů. Dovozci se ve většině případů potýkají s absencí novinek pro začátek sezóny a s narušením termínů dodávek motocyklů všeobecně,“ říká za motocyklovou sekci tajemník Svazu dovozců automobilů Josef Pokorný.

„Vystavovatelé navíc dle vlastního vyjádření cítí nejistotu i vzhledem k brzkému termínu na začátku března, a proto jsme se k situaci rozhodli přistoupit maximálně zodpovědně. MOTOSALON vnímáme jako reprezentativní přehlídku výrobců a dovozců motocyklů a motocyklového vybavení. Již pro příští rok plánujeme společně se Svazem dovozců automobilů uspořádat MOTOSALON v podobě, jak jej všichni znají,“ vysvětluje Tomáš Moravec, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

K tomuto rozhodnutí přispěl také fakt, že ke stejnému rušení oborových akcí z obdobných důvodů dochází i v zahraničí. Jedním z příkladů je Moto Austria v Rakousku.

 

MOTOVÍKEND rozsahem MOTOSALON nenahradí, ale umožní doplnit výbavu

„Vnímáme obrovský zájem fanoušků a příznivců motocyklů. Rozhodli jsme se tedy v náhradním dubnovém termínu uspořádat zážitkové setkání příznivců, kteří si budou moci doplnit výbavu a vyzkoušet některé typy motocyklů,“ nastínil rozdíl Petr Maliňák, ředitel veletrhu MOTOSALON.

Třídenní akce bude setkáním nadšenců a milovníků motocyklů a všeho, co k tomu patří. Na Motovíkendu samozřejmě nebudou chybět motorky, které doplní sekce oblíbených originálních přestaveb. Bohatý výběr bude i v segmentu příslušenství a doplňků, včetně speciálního oblečení. Návštěvníci se mohou těšit i na zajímavý doprovodný program. Když k tomu přidáme „spanilé jízdy“ po Brně i v areálu výstaviště, mají se moto fanoušci opravdu na co těšit!

O aktuální informacích a novinkách, které se v rámci Motovíkendu představí budeme fanoušky pravidelně informovat.

„Prodloužený MOTOVÍKEND se uskuteční v dubnovém termínu 8.–10.4., kdy už předpokládáme, že bude pěkné počasí a lepší podmínky pro setkání všech milovníků jedné stopy,“ pozval na závěr všechny příznivce motocyklů a nejen je Petr Maliňák.

MOTOSALON se ve své tradiční podobě vrátí v roce 2023.