Czech Dakar


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Motorkářská benefice na Strahově

Outdoors Riders, 11.9.2012

Dne 9. 9. 2012 proběhla na Strahově benefice občanského sdružení Outdoors Riders ve prospěch dětí s autismem.

V úvodu přivítal účastníky moderátor Ondřej Hrůza a přivítal i Olivera Shokouh, zakladatele Love Ride Foundation, která benefici Love Ride organizuje v USA již 29 let. Oliver seznámil účastníky s historií Love Ride a pozdravil všechny motorkáře i veřejnost. Následovalo představení Manniho, člena Oliverova klubu UGLY motorcycle klub, který organizuje charitativní akce po celém světě již několik desetiletí.
Předseda sdružení Radek Kriegler v úvodu představil činnost občanského sdružení Outdoors Riders od roku 2008, seznámil účastníky s historií projektu a důvody, proč se sdružení rozhodlo podpořit děti s autismem. Daník, dítě s Aspergerovým syndromem, se s námi podělil o jeho životní zkušenosti a později se také zúčastnil vyjížďky v sedle motocylu Manniho. Simona Votyová, PR managerka APLA Praha představila problematiku práce s dětmi s poruchou autistického spektra.

Dopolední hudební program okořenily kapely Steve Charles a Faketown, poté se již několik desítek motocyklů seřadilo k vyjížďce, která vedla ulicemi Prahy a do jejího blízkého okolí. Daník i vozíčkářka Šárka Holasová a handicapovaní motorkáři se sdružení Adrenalin bez bariér v čele kolony si vyjížďku hodně užili, doprovod zajistila Policie ČR.
V odpoledním programovém bloku se vystřídaly hudební produkce vynikající hradecké kapely K2 a skupiny Gate Crasher, následovala autogramiáda známého herce Martina Stránského a zakladatele Love Ride Olivera Shokouh. Program pokračoval vydražením obrazu Marilyn Monroe od Johan Art, podařilo se blíže představit práci občanského sdružení APLA Praha prostřednictvím paní Čáslavské, ředitelky sdružení APLA.
Hard Rock Cafe Praha přispělo výtěžkem z dobrovolného vstupného na koncert skupiny Frank Trier v rámci Afterparty, společnost Dream Cars výtěžkem za svezení v Caterhamu. Účastníci měli možnost se seznámit s produkty firmy Bezpečně na motorce.
Celkový výtěžek benefice bude oznámen po rozpečetění pokladniček ze strany Asociace pomáhající lidem s autismem (www.praha.apla.cz).
Rádi bychom poděkovali partnerům, kteří přispěli k úspěšné realizaci benefice.

Více zde: http://www.mcoutdoors.cz/news/benefice-na-strahove/

 

AKTUALIZACE

Ředitelka Asociace pomáhající lidem s autismem paní Magda Čáslavská potvrdila celkový výtěžek benefice ve výši 43 826,-, který byl připsán na sbírku APLA Praha.

Z jejího dopisu uvádíme:

Nas nejaktualnejsi projekt, na který ted sháníme peníze, je rekonstrukce respitniho centra pro lidi s autismem v Praze 8. Cely objekt se bude vybavovat nabytkem, planujeme vybudovat u objektu detske hriste a terapeutickou mistnost, apod. Radi bychom na jare otvirali. Na FB jsou fotky a strucny zamer,
Další projekt, kde stále zoufale chybi peníze, je rana pece. Rana pece – to je terenni služba představující navstevy speciálních pedagogu primo v rodinách, kde uci rodice jak pracovat s dítětem, jak ho vhodne rozvijet, služba zahrnuje pujcovnu pomucek, nácviky sociálních dovednosti, vyjezdni vzdělávací pobyty rodin deti v rane peci aj.
Zamyslime se tedy nad vyuzitim penez a dame vedet. Stejne jako tak cinime v pripadech jinych daru, bude i v tomto pripade vypracovana zaverecna zprava, ve které bude popsano, jak byly darovane peníze utraceny.
Mejte se hezky a ještě jednou velke diky vsem.

Ing. Magdalena Čáslavská
výkonná ředitelka Asociace pomáhající lidem s autismem
APLA Praha, střední Čechy, o.s.
www.praha.apla.cz, www.autismus.cz, www.aspergeruvsyndrom.cz