Normfest

 


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nová přilba Schuberth S2

Geneze, 27.2.2012

Se svou novinkou S2 prezentuje Schuberth skutečně všestrannou přilbu

Německý výrobce vynikajících přileb prezentuje svou novou inovativní high-tech celoobličejovou motocyklovou přilbu

  • Nový větrací systém, který ochlazuje hlavu
  • První motocyklová přilba na světě s vestavěnou anténou

Se svou novou integrální přilbou S2 Schuberth nabízí něco, co osloví většinu motocyklistů. Díky tomuto výrobku udělal výrobce další kvalitativně obrovský skok vpřed, pokud jde o bezpečnost, komfort a design pro velké množství motorkářů, kteří mají rádi sportovní cestování. Při nošení přilby S2 se budou jezdci těšit vynikající ochraně ať už při pohodové jízdě, při cestování, při zrychlování nebo dokonce i při závodění na závodních tratích. Schuberth S2 je skutečně všestranně použitelná přilba! Kromě svého inovativního větracího systému je S2 také první přilbou na světě, která obsahuje dvě vestavěné antény pro optimální příjem Bluetooth® a radiového signálu. Přilba S2 bude v prodeji v průběhu měsíce března 2012 v cenách od 499 Eur.
V portfoliu výrobků firmy Schuberth je S2 vynikající všestranně použitelná přilba vyplńující mezeru mezi vyklápěcí cestovní přilbou C3 a závodní přilbou SR1. Přilba S2 kombinuje to nejlepší z obou motorkářských světů. Kompaktní skořepina, vysoce kvalitní vnitřní podšívka a praktický štít s integrovanou sluneční clonou vycházejí z cestovní přilby, zatímco vynikající aerodynamika, nízká hmotnost a přítlakový spojler jsou vypůjčeny od přilby závodní.
Díky speciálnímu kompozitnímu materiálu použitému na výrobu skořepiny S2 nabízí helma vynikající ochranu. Skořepina přilby je tvořena sendvičovým materiálem vytvořeným ze strukturovaného skelného vlákna a speciální tkané síťoviny. To poskytuje S2 vysoký stupeň tvrdosti a tuhosti při zachování nízké hmotnosti (cca 1 450 g +/- 50 g v závislosti na velikosti skořepiny přilby).
Schuberth vyvinul přilbu za 18 měsíců. Je vyrobena v Německu a firma je právem hrdá na její technologicky pokročilý design. Kombinace konstrukčních prvků, každodenní praktičnost a uživatelská přívětivost činí z přilby S2 bezkonkurenční volbu pro většinu motocyklových jezdců.

Nový větrací systém
Větrací systém S2 je zcela inovativní. Schuberth provádí již po dobu 30 let výzkum a vývoj ve vlastním aerodynamickém větrném tunelu a tato skutečnost, v kombinaci se zkušenostmi při výrobě přileb pro Formuli 1, napomohla k jedinečné konstrukci nasávacího a odsávacího otvoru vzduchu, takže i při dlouhých cestách zůstává hlava jezdce v přilbě výrazně chladnější.
Tato funkce je umožněna především díky výraznému spojleru na zadní straně přilby, který obsahuje dva výkonné větrací otvory. Snížený tlak v zadní části přilby vytváří efekt sifonu nasáváním a prouděním vzduchu výdechem přes přilbu a tím poskytuje jezdci zvýšené ochlazování. Nasávací otvor v přední horní části přilby má 3 různá nastavení a při chladném počasí může být I zcela uzavřen. Vzduchové kanály uvnitř přilby byly rozšířeny a tím umožňují odvětrání a ochlazení větší plochy uvnitř přilby.
Větrací otvor na bradě je typickým příkladem vysoce kvalitní techniky u Schuberthu a zajišťuje silný přívod čerstvého vzduchu. Při jízdě rychlostí 100 km za hodinu proudí přes přilbu a kolem jezdcovy hlavy více než 10 litrů čerstvého vzduchu za sekundu.

Vysoce kvalitní materiály a snadná manipulace
Vynikající větrací systém je doplněn novou vysoce kvalitní vnitřní podšívkou. Polstrování hlavy, tváří, krku a bradový pásek (popruh) zaručují skvělý komfort při použití takových materiálů jako Coolmax® a Thermocool®. Mezi další výhody S2 patří plně vyjímatelná, pratelná podšívka a odnímatelný akustický límec. Upevňovací systém Micro-Lock je praktický, snadno se používá a je nastavitelný díky dvěma bradovým páskům, lícní vycpávky jsou vyměnitelné, aby bylo zajištěno perfektní “padnutí” helmy S2.
Nová integrovaná sluneční clona je stejně praktická. Nejenže vypadá sportovně a moderně, ale zároveň poskytuje mnohem lepší ochranu při snížené viditelnosti, např. při západu slunce. Byla modelována na motocyklové závodní přilbě a navržena tak, aby sledovala linii nosu s větším pokrytím v oblasti očí. Obě strany sluneční clony jsou opatřeny vrstvami s odolností proti poškrabání. Z hlediska ergonometrie je posuvník clony umístěn na levém dolním okraji přilby a tím je snadno ovladatelná, i když máte nasazeny motocyklové rukavice.

Výsledek technologického designu byl ověřen v aerodynamickém tunelu
Vysoce cílené testování prováděné ve vlastním továrním akustickém tunelu znamená, že Schuberth u přilby S2 nastavuje nové standardy v aerodynamice a akustice. Při úrovni hluku 85 dB/A při rychlosti 100 km za hodinu je přilba nejen příjemně tichá, ale zároveň snižuje tření a při rázech způsobených bočním větrem zůstává klidná a stabilní. Na přilbě je inovativní nový design spojleru. Spodní spojler zvyšuje přítlak a snižuje vztlak při vyšších rychlostech.Tento snížený vztlak zmírňuje napětí krčních svalů při jízdě. 

Průkopnická technologie s integrovanými anténami
Během 90ti let své existence Schuberth, největší evropský výrobce přileb, I nadále razí cestu v technologii výroby motocyklových přileb. Schuberth chrání hlavy motorkářů již 60 let. Za posledních 30 let Schuberth konstruuje své přilby pomocí přísného testování ve vlastním aerodynamickém tunelu. Schuberth je neustálým průkopníkem, např. při výrobě první helmy z kompozitních materiálů, první helmy s integrovanou sluneční clonou a první vyklápěcí helmy. Všechny tyto inovace Schuberth se staly standardy a jsou kopírovány mnoha dalšími výrobci.
S2 je dalším světovým prvenstvím díky svým integrovaným anténám pro zlepšený příjem Bluetooth® a radio signálu. To znamená, že nové všestranné přilby S2 jsou připraveny pro instalaci vylepšeného SRC komunikačního systému. Ten byl již úspěšně použit u vyklápěcí přilby C3 a v létě 2012 bude na trhu i pro S2.

S2 bude v prodeji v následujících barevných provedeních: matová černá, matová bílá, lesklá černá, lesklá bílá, stejně tak i v grafice 3 linií (Racing) od počátku března v cenách od 499 EUR.

Pro další detaily navštivte webové stránky www.schuberth.cz.


S2_001
S2_001
S2_002
S2_002
S2_003
S2_003
S2_004
S2_004
S2_005
S2_005
S2_006
S2_006
S2_007
S2_007
S2_008
S2_008
S2_009
S2_009
S2_010
S2_010
S2_011
S2_011
S2_012
S2_012
S2_013
S2_013
S2_014
S2_014
S2_015
S2_015
S2_016
S2_016
S2_017
S2_017
S2_018
S2_018
S2_019
S2_019