Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nové BMW R 1250 GS a nové BMW R 1250 RT

BMW, 21.9.2018

Nové BMW R 1250 GS a R 1250 RT – fascinující jízda a cestování s novou dimenzí výkonu motoru. 

Před více než 35 lety se motor boxer v modelech BMW Motorrad řad GS a RT stal synonymem suverénního výkonu a spolehlivého zdroje síly na cestách všeho druhu, stejně jako při cestování na dlouhé vzdálenosti. Byl zkrátka zdrojem potěšení kdykoliv, včetně krátkých víkendových výletů. Již více než 25 let BMW Motorrad používá ve svých motorech čtyřventilové rozvody ve spojení s elektronickým vstřikováním paliva a katalyzátorem. Tímto spojením se dosahuje nejlepšího možného výkonu a průběhu točivého momentu ve spojení s příkladnou hospodárností a nízkým obsahem škodlivin. 

Další generace pokrokového motoru boxer s technologií BMW ShiftCam pro další zvýšení výkonu v celém spektru otáček, snížení emisí i spotřeby paliva, stejně jako kultivovanější a vyrovnanější běh. 

Nové modely BMW R 1250 GS a R 1250 RT se vyznačují významně zdokonalenými motory boxer, které jsou nejen výkonnější a silnější, ale také, zejména v nízkých otáčkách, mnohem kultivovanější. Nové motory současně vykazují nižší úrovně emisí i spotřeby paliva, a přitom zaujmou i svým specifickým zvukem. Pro dosažení těchto výsledků BMW Motorrad poprvé ve své historii aplikovalo do sériové výroby technologii BMW ShiftCam, jejíž součástí je proměnné časování a zdvih sacích ventilů. Sací vačkové hřídele jsou navíc navrženy asymetricky, to znamená, že se každý z ventilů otevírá jinak, a zvyšuje se tak víření zápalné směsi vstupující do spalovacího prostoru. Mezi další technické změny motoru patří ventilové rozvody poháněné ozubeným řetězem, stejně jako zlepšené mazání, vstřikovače s dvojicí trysek a nový výfukový systém. 

Vyšší výkon, točivý moment, spolehlivost a kultura běhu nového motoru boxer.

I když předchozí generace motoru boxer byla známá svým neutuchajícím zátahem, je nová generace použitá v modelech BMW R 1250 GS a R 1250 RT v této oblasti významným krokem vpřed. V nejnovější generaci se zvětšil objem na 1254 cm3(dříve 1170 cm3). Nový motor má výkon 100 kW (136 k) při 7750 1/min a točivý moment 143 Nm při 6250 1/min (dříve: 92 kW/125 k při 7750 1/min a 125 Nm při 6500 1/min). Se zvýšením objemu o 7 % se tak pojí posílení výkonu o 14 % a točivého momentu o 9 %. Díky tomu je nový motor nejvýkonnějším sériovým boxerem od BMW.

Ve svém nejnovějším provedení motor používá prověřenou kombinaci chlazení vzduchem a vodou, kdy voda prochází jen těmi částmi motoru, které jsou tepelně nejvíce namáhané. Mezi tyto části patří hlavy motoru a části pístů. Chladicí systém využívá dvojici chladičů umístěných po stranách v přední části motocyklů.

Technologie BMW ShiftCam – detaily. 

Cíli vývoje nových motorů boxer pro R 1250 GS a R 1250 RT bylo další zvýšení již tak působivého výkonu a točivého momentu ve spojení se zlepšením v oblastech hospodárnosti, emisí a kultury projevu. Jedním z prvků, který tyto pokroky umožnil, je technologie BMW ShiftCam, která slaví v segmentu motocyklů premiéru. Její funkcí je proměnné časování a změna zdvihu sacích ventilů. Srdcem této technologie je vačkový hřídel s dvojicí vaček pro každý sací ventil, z nichž jedna je určena pro malé a střední zatížení a druhá pro velké zatížení. Každá z nich má optimalizovaný tvar pro dané zaměření. Vačka pro částečné zatížení je navržena s důrazem na nízkou spotřebu paliva a kultivovaný projev, druhá vačka má tvar pro zajištění maximálního výkonu.

Aktivace jedné či druhé vačky se dosahuje axiálním posunem celého vačkového hřídele, a to v závislosti na otáčkách a zatížení motoru a podle pokynů elektronické řídicí jednotky motoru. Samotný posuv vačky zajišťuje elektromotor umístěný spolu se speciálním členem, v němž jsou drážky pro posuv konci vačkového hřídele.

Asynchronní otevírání sacích ventilů –další součást propracovaného ventilového rozvodu. 

Uspořádání variabilního ventilového rozvodu umožňuje měnit geometrii vaček, stejně jako zdvih sacích ventilů. Kromě těchto změn ale v každém ze dvou režimů dochází také k rozdílu mezi otevíráním jednotlivých sacích ventilů. Touto asymetričností se dosahuje zvětšení vířivosti nasávané směsi vstupující do spalovacích prostorů. Tím je zápalná směs lépe rozprostřena do celého objemu spalovacího prostoru a následně účinněji spálena. Technologie BMW ShiftCam přináší zlepšení hospodárnosti o 4 procenta. 

Dva jízdní režimy, ASC a asistent rozjezdu do kopce standardem. 

Ve standardním provedení jsou k dispozici dva jízdní režimy, umožňující přizpůsobení motocyklu individuálním požadavkům jezdce. Standardně dodávaný systém Automatic Stability Control (ASC) přináší vysokou úroveň bezpečnosti a nejlepší možnou trakci. Dalším prvkem ze seznamu standardní výbavy je asistent rozjezdu do kopce.

Jízdní režimy Pro přinášejí další dva režimy, funkce Dynamic Traction Control (DTC), ABS Pro, Hill Start Control Pro a novou funkci DBC jako součást volitelné výbavy. 

Součástí volitelné výbavy jsou jízdní režimy Pro, přinášející další režim „Dynamic“, funkci Dynamic Traction Control (DTC) a v případě R 1250 GS ještě režimy „Dynamic Pro“, „Enduro“ a „Enduro Pro“. DTC umožňuje ještě účinnější a bezpečnější akceleraci zejména v náklonu. ABS Pro, který je součástí jízdních režimů Pro v R 1250 GS a standardem v R 1250 RT, zajišťuje ještě více bezpečnosti při brzdění, a to zejména v náklonu. Nový systém brzdového asistentu Dynamic Brake Control (DBC) přidává další úroveň bezpečnosti při brzdění v náročných situacích tím, že zamezuje nechtěné aktivaci akcelerátoru. Současně dochází při brzdění k omezení točivého momentu, takže je i na zadním kole k dispozici plná brzdná síla. Tento systém přináší více stability a současně kratší brzdnou dráhu.

Další generace elektronického podvozku Dynamic ESA s automatickou kompenzací zatížení je nyní k dispozici také pro R 1250 RT. 

Volitelná výbava BMW Motorrad Dynamic ESA další generace automaticky upravuje charakteristiku tlumení podle jízdní situace a současně kompenzuje změny zatížení. Jemně přizpůsobuje charakteristiku tlumení danému jízdnímu stavu a je schopná zajistit optimální komfort a současně i příkladnou stabilitu. Nyní je tato výbava připravena také pro R 1250 RT.

LED světlomet pro R 1250 GS standardem, LED denní svícení pro oba modely jako příslušenství. 

Nové R 1250 GS je nyní standardně vybaveno LED světlem. Kromě toho je v nabídce originálního příslušenství také LED denní svícení, a to jak pro R 1250 GS, tak pro R 1250 RT.

Konektivita: multifunkční přístrojový panel s mnoha funkcemi pro R 1250 GS. 

Standardní výbavou pro R 1250 GS je nyní barevný 6,5“ displej, který je součástí paketu Connectivity. Mnoho jeho funkcí může řidič snadno a intuitivně obsluhovat známým multifunkčním otočným ovladačem BMW Motorrad. 

R 1250 RT je vybaveno displejem s úhlopříčkou 5,7“, který doplňuje analogový rychloměr a otáčkoměr.

Inteligentní tísňové volání jako příslušenství. 

Čím rychlejší je zásah záchranných složek v případě nehody nebo nebezpečí, tím lze zachránit více lidských životů. Volitelná výbava, do níž patří také Inteligentní tísňové volání, zrychluje zavolání pomoci. Stejně, jako dříve, i nyní lze tuto výbavu objednat pro oba modely. 

BMW Motorrad Spezial Option 719 a HP příslušenství jako tovární volitelný výbava. 

BMW Motorrad Spezial nabízí mnoho prvků pro individuální úpravy také pro nové R 1250 GS a R 1250 RT, kterým zlepší výkonnost a celkovou hodnotu. Pro nabízené položky je typická jejich harmonická integrace do motocyklu jako celku. S tímto záměrem se používají nejkvalitnější materiály, je aplikováno dokonalé zpracování a typický důraz kladený na detaily. 

Kromě specifických metalických laků Blue Planet a Sparkling Storm je v rámci výbavy BMW Motorrad Spezial Option 719 pro R 1250 GS a R 1250 RT k dispozici také sada frézovaných dílů Option 719 Classic a HP. Pro výrobu těchto položek se využívají propracované a přesné výrobní metody s důmyslným designem. Například páčky nebo stupačky jsou vyfrézované z jednoho kusu trvanlivého hliníku. Kryty hlav motoru a přední část motoru jsou vyrobeny kováním. Všechny díly jsou vyrobené podle nejpřísnějších kvalitativních standardů BMW Motorrad, což je kromě jiného zárukou toho, že dokonale „pasují“ na svá místa.

Mezi frézované díly patří například kryty hlav motoru, kryty cívek, olejového filtru, přední části motoru, expanzní nádržky, stejně jako páčky brzdy a spojky. Pro R 1250 GS jsou připraveny také pravá a levá stupačka, páčka nožní brzdy a frézovaná zrcátka.

Hlavními prvky z nabídky příslušenství BMW Motorrad Spezial jsou:

Frézované díly Option 719 Classic– vyjadřují jednoznačnou eleganci a puristický hliníkový vzhled.

Frézované díly HP– sportovní a dynamický vzhled s jednoduchým barevným schématem podtrhujícím sportovnost.

Option 719 kola z lehké slitinypro R 1250 RT jsou k dispozici v provedeních „Classic“ a „Sport“.

HP tlumiče výfuku od společnosti Akrapovič jsou pro motory boxer vyrobené z titanu a váží o 0,5 kg méně než standardní díly.

Option 719 sedlo– ideální doplněk k lakům Option 719.

Nové atraktivní barvy a styly pro BMW R 1250 GS.

Nové BMW R 1250 GS je k dispozici ve dvou barevných provedeních základního modelu a ve dvou atraktivních stylových verzích. Základní verze mohou být lakované metalickými laky Blackstorm nebo Cosmic Blue. Standardní kombinací jsou šedá litá kola v barvě Granite Grey, matně černé brzdové třmeny, černý zadní rám, stříbrný hlavní rám, stříbrná řídítka a motor, stejně jako základna pro nosič zavazadel v matně hliníkové barvě Nürburg Silver. Výraznými prvky jsou též přední vidlice se zlatou eloxovanou povrchovou úpravou. 

R 1250 GS Exclusive 

Pro variantu Exclusive je typická barevná kombinace Blackstorm/Night Black. S černými povrchy vytvářejí kontrast šedé doplňky rámu, zlatě ozdobený nápis GS na bocích a matně zlaté brzdové třmeny. 

R 1250 GS HP 

Druhá stylová verze R 1250 GS HP akcentuje sportovní vzhled své off-roadové nátury. Barevné schéma staví na kombinaci Light White/metalická Racing Blue/ Racing Red. Mezi další typické barvy patří černá, šedá a různé odstíny stříbrné. Charakteristické je také sportovní sedlo Rallye v barevném provedení HP.

Exkluzivní cestovní stroj R 1250 RT s trojicí atraktivních barev a dvojicí stylových verzí. 

Na rozdíl od předchůdce je nyní spoiler motoru navržen nově a přidán byl ještě jeden spojler v přední části. Atraktivním detailem je nové vedení výfukového systému. Pro základní provedení R 1250 RT je připravena bílá barva Alpine White. V nabídce jsou ale též metalické laky Option 719 Spezial v provedení Blue Planet a Sparkling Storm. 

R 1250 RT Sport 

Sportovní styl nového motocyklu R 1250 RT Sport se vyznačuje kombinací metalické barvy Mars Red a matné metalické barvy Slate Dark. Kryty hlav válců jsou lakovány matnou metalickou barvou Agate Grey. Provedení Sport je vybaveno nižším větrným štítkem, který lze zaměnit za standardní. 

R 1250 RT Elegance 

Druhá stylová varianta zaujme elegantním vzhledem nového R 1250 RT, pro nějž je charakteristická metalická barva Carbon Black. V kombinaci s šedými a stříbrnými detaily vznikl velmi specifický cestovní stroj. 

Nové modely však nejsou jedinou zajímavostí.

BMW Motorrad jako jediná značka na českém trhu navýšila od 1. 8. 2018 záruku na 3 roky. Tato platí na všechny nové motocykly, krom BMW HP4 Race, a to bez omezení najetých kilometrů. Zákazníci BMW Motorrad si tak nyní mohou užívat bezstarostné jízdy o jeden rok déle.

Zároveň s prodloužením záruky na nové motocykly BMW Motorrad nově nabízí i volitelné rozšíření tovární záruky až na celkových 5 let. Vzhledem k tomu, že i tato prodloužená záruka znamená plné tovární krytí bez omezení najetých kilometrů, je samozřejmostí při servisních zásazích používání originálních dílů BMW Motorrad, přenosnost záruky na nového majitele, stejně jako její platnost ve všech evropských zemích.

Pro naprostý klid v duši a předvídatelnost servisních nákladů spouští BMW Motorrad nabídku servisních balíčků Service Inclusive, díky nimž si mohou noví i stávající majitelé motocyklů BMW Motorrad předplatit veškeré servisní práce podle výrobcem doporučeného servisního plánu.

Více informací na: https://bmw-motorrad-service-inclusive.com/cz

 

BMW_R_1250_01
BMW_R_1250_01
BMW_R_1250_02
BMW_R_1250_02
BMW_R_1250_03
BMW_R_1250_03
BMW_R_1250_04
BMW_R_1250_04
BMW_R_1250_05
BMW_R_1250_05
BMW_R_1250_06
BMW_R_1250_06
BMW_R_1250_07
BMW_R_1250_07
BMW_R_1250_08
BMW_R_1250_08
BMW_R_1250_09
BMW_R_1250_09
BMW_R_1250_10
BMW_R_1250_10
BMW_R_1250_11
BMW_R_1250_11
BMW_R_1250_12
BMW_R_1250_12
BMW_R_1250_13
BMW_R_1250_13
BMW_R_1250_14
BMW_R_1250_14
BMW_R_1250_15
BMW_R_1250_15
BMW_R_1250_16
BMW_R_1250_16
BMW_R_1250_17
BMW_R_1250_17
BMW_R_1250_18
BMW_R_1250_18
BMW_R_1250_19
BMW_R_1250_19
BMW_R_1250_20
BMW_R_1250_20
BMW_R_1250_21
BMW_R_1250_21
BMW_R_1250_22
BMW_R_1250_22
BMW_R_1250_23
BMW_R_1250_23
BMW_R_1250_24
BMW_R_1250_24
BMW_R_1250_25
BMW_R_1250_25
BMW_R_1250_26
BMW_R_1250_26
BMW_R_1250_27
BMW_R_1250_27
BMW_R_1250_28
BMW_R_1250_28
BMW_R_1250_29
BMW_R_1250_29