Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nový cestovní motocykl Indian Pursuit

Indian, 23.2.2022

Indian Motorcycle, první americká motocyklová značka, představuje novou generaci amerického cestovního motocyklu s motorem V-Twin, a to v podobě modelu Indian Pursuit.

S kapalinou chlazeným motorem PowerPlus, sofistikovanými asistenčními systémy, kapotáží uchycenou k rámu a bohatou cestovní výbavou deklaruje Indian Pursuit svou pozici nejschopnějšího a nejvyladěnějšího amerického cestovního motocyklu.

Indian Pursuit staví na úspěšné platformě, představené u modelu Indian Challenger, která posunula výkon a ovladatelnost amerického V-Twinu na novou úroveň. Platforma postavená na kapalinou chlazeném motoru PowerPlus nastavila vysokou laťku sofistikovanosti díky lehkému hliníkovému rámu, aerodynamické kapotáži uchycené k rámu, prémiovému podvozku a nejmodernější elektronice.

Indian Pursuit vyniká bezkonkurenčním komfortem a výkonem a byl důmyslně navržen pro náročné jezdce, kteří si cení cesty stejně jako cíle. Pro mezinárodní trhy jsou k dispozici dva prémiové modely, a jezdci si tak mohou vybrat ten, který dokonale vyhovuje jejich osobnímu stylu.

„Motocykly kategorie Touring jsou jedním z projevů naprosté svobody – umožňují prožít nezapomenutelné zážitky na dlouhých výletech a epická dobrodružství na otevřené silnici,“ říká Mike Dougherty, prezident společnosti Indian Motorcycle. „S modelem Pursuit jsme posílili bezkonkurenční sofistikovanost motoru PowerPlus a vytvořili prvotřídní, plně vybavený cestovní motocykl, který kombinuje špičkový výkon s jedinečným komfortem a pokročilými technickými funkcemi a přináší nesrovnatelné cestovní zážitky s americkým V-Twinem."

 

Motor

Srdcem modelu Pursuit je kultivovaný a vysokootáčkový motor Indian Motorcycle PowerPlus, kapalinou chlazený V-twin o objemu 1768 cm3, který nabízí špičkový výkon 90 kW (121 k) a točivý moment 178 Nm. Rozvody OHC a čtyři ventily na válec dávají V-twinu neuvěřitelný výkon a sílu, která se dál přenáší přes šestistupňovou převodovku se skutečným režimem overdrive a spojku s asistenční funkcí, snižující ovládací síly na páčce.

Hydraulické seřizování ventilových vůlí a napínáků rozvodových řetězů minimalizují nároky na údržbu. Spolehlivá pohonná jednotka modelu Indian Pursuit navíc prošla pečlivým laděním v zájmu lepší ovladatelnosti v nízkých rychlostech, a ještě kvalitnějšího zážitku z jízdy.

Jezdec si může nastavit palivovou mapu podle vlastního oblíbeného jízdního stylu nebo aktuálních podmínek výběrem ze tří jízdních režimů; Rain, Standard a Sport. Každý režim má naprogramované vlastní odlišné nastavení kontroly trakce, které odpovídá palivové mapě a poskytuje jezdci maximální jistotu.

Indian Pursuit 2022

 

Pohodlí

Indian Pursuit je zkonstruován pro optimální pohodlí na dlouhých cestách. Kapotáž uchycená k rámu usnadňuje ovladatelnost a méně přenáší vliv větru do řízení. Nastavitelný čelní plexištít a odvětrávané kryty nohou poskytují vynikající ochranu před nepříznivým počasím a nabízí větší flexibilitu při měnících se povětrnostních a teplotních podmínkách. Integrovaná dálková světla prémiového stylu ve spodní části kapotáže zlepšují viditelnost v noci, zatímco vyhřívané rukojeti udržují ruce jezdce v teple i za chladného počasí. Nové sedlo Heated Touring Comfort dodává modelu Pursuit bezkonkurenční úroveň pohodlí.

Kromě toho, prémiový zadní kufr a prostorné boční kufry s elektrickým zamykáním poskytují celkem více než 133 litrů úložného prostoru, což jezdcům umožňuje sbalit si vše, co potřebují na delší jízdy.

 

Přístrojový panel

Aby byl jezdec vždy v obraze, je model Pursuit vybaven špičkovým sedmipalcovým dotykovým displejem se systémem RIDE COMMAND, který lze ovládat v rukavicích. Dotykový displej s volitelným režimem zobrazení umožňuje díky systému RIDE COMMAND používat aplikaci Apple CarPlay, GPS s krokovou navigací (navigace nemusí být dostupná ve všech zemích) a dává jezdci přehled o celé řadě jízdních informací.

 

Podvozek

Indian Pursuit má v základní výbavě zcela nové zadní odpružení s elektronicky nastavitelným předpětím značky Fox, které umožňuje jezdci dosáhnout optimálního pohodlí a ovladatelnosti za různých podmínek. Ať už jedete sólo, ve dvou nebo vezete více nákladu – elektronicky nastavitelné předpětí zadního odpružení ovládáte pohodlně přes systém infotainmentu. Nové elektronicky nastavitelné předpětí je k dispozici také jako příslušenství pro všechny modely Indian Challenger.

Závodní radiálně uchycené brzdy Brembo mají silný a progresivní brzdný účinek, cestovní pneumatiky Metzeler Cruisetec nabízejí špičkovou přilnavost a nepřekonatelné držení stopy. Oba modely jsou navíc vybaveny intuitivní technologií Smart Lean, která s využitím inerciální jednotky Bosch IMU dává jezdci jistotou dokonalé trakce v zatáčkách. Dynamická kontrola trakce spolu s náklonovým ABS umožňují naprosto přesné zatáčení, ostré brzdění a maximální akceleraci.

 

Příslušenství

Pro majitele modelu Indian Pursuit, kteří chtějí svůj stroj přizpůsobit svým představám, jsou k dispozici dvě sady příslušenství ke spodní kapotáži, sada středně vysokých řídítek, doplňkové LED osvětlení a několik typů brašen.

Další využití prostoru ve spodních kapotážích umožňují doplňkové úložné přihrádky nebo integrovaná sada Indian Motorcycle PowerBand Audio Kit. Po kompletním rozšíření o sadu PowerBand Audio si jezdec může užívat prostorový zvuk prostřednictvím čtyř párů reproduktorů umístěných v přední kapotáži, spodních kapotážích, bočních kufrech a zadním kufru.

Řídítka Indian Motorcycle Mitred Mid-Rise dodávají nejen stylový osobitý vzhled, ale zároveň přiblíží ovladače do pohodlnější vyšší polohy.

Jezdci mohou dále rozšířit výbavu o LED osvětlení pro lepší viditelnost, včetně možnosti adaptivního LED světlometu, který automaticky optimalizuje kužel světla podle úhlu náklonu motocyklu.

A konečně si jezdci mohou vybrat doplňková cestovní zavazadla z kolekce Spirit Lake Luggage Collection, která lze snadno připevnit i demontovat.

 

Barvy

Model Indian Pursuit Limited bude k dispozici v černé metalíze a model Indian Pursuit Dark Horse v barevných provedeních Black Smoke a Silver Quartz Smoke.

 

Poznámka: Na fotografiích je model určený pro Severní Ameriku a může být vybaven příslušenstvím. Modely pro jiné trhy se mohou lišit.

Pro více informací o Indian Motorcycle navštivte web Indiancz.cz a sledujte Facebook, Twitter a Instagram.

Indian Pursuit 2022