Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nový Indian FTR Rally pro rok 2020

Indian CZ, 8.11.2019

Indian Motorcycle, první americký výrobce motocyklů, oznámil uvedení nového modelu FTR Rally.

Konstrukčně novinka vychází z letošního modelu FTR, nicméně k modernímu výkonu, s nímž už jezdci počítají, přidává také autentický retro styl.

Za FTR Rally se budou lidé otáčet na každé křižovatce z mnoha důvodů, přičemž mezi ty hlavní patří barva Titanium Smoke s ikonickým logem čelenky Indian Motorcycle, hliníková drátěná kola s červeným pruhem, hnědé sedlo, nový větrný štít inspirovaný závody rallye a pneumatiky Pirelli Scorpion Rally STR.

„FTR Rally přichází na trh s maximálním sebevědomím. Ať už dojíždíte do práce, jedete na kávu s přáteli nebo jen tak kroužíte po městě, na FTR Rally se za vámi budou otáčet úplně kdekoli,“ řekl Reid Wilson, viceprezident Indian Motorcycle, a dodal: „Indian FTR Rally není ale skvělý jen na pohled, jeho motor s výkonem 123 koní, vzpřímená jízdní pozice a svižná ovladatelnost zaručí, že se skvěle budete cítit i vy, a to jak ve městě, tak na malebných okreskách.“

Indian FTR Rally v sobě snoubí citlivé ovládání a vzpřímenou ergonomii, aby vám poskytl jak skvělý zážitek z jízdy v městském prostředí, tak i dobrodružství na venkovských silnicích. Je vybaven tempomatem, USB portem pro rychlé nabíjení chytrých telefonů a novými řídítky ProTaper, která jsou uložena o 50 mm výše, což zlepšuje pohodlí i ovladatelnost stroje.

Součástí výbavy FTR Rally jsou také LED světlomety a LED směrovky, které zaručují lepší viditelnost spojenou s minimální údržbou.

Dvouválcový motor do V o objemu 1203 cm3 se vyznačuje plynulým průběhem výkonu a spoustou síly v nízkých otáčkách. Motor dodává výkon 93 kW (126 koní), což ve spojení se 120 Nm točivého momentu a plochou křivkou jeho průběhu zaručí, že se budete při jízdě bavit za všech podmínek.

Motor je uložen v černém mřížovém rámu a řada FTR Rally bude i nadále využívat obrácenou přední vidlici typu upside-down s radiálně namontovanými dvojitými brzdami od společnosti Brembo, které zaručí výjimečnou kontrolu a brzdnou sílu.

Model FTR Rally pro rok 2020 je kompatibilní s více než 40 doplňky vyvinutými speciálně pro modelovou řadu FTR, což jezdcům dovoluje přizpůsobit si motocykl podle svých představ a zachovat si tak nezávislost, kterou hledají u společnosti Indian Motorcycle.

Indian FTR Rally bude v České republice k dispozici začátkem roku 2020, cena nebyla prozatím stanovena.