Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Schuberth E1

Geneze, 15.10.2015

Enduro přilba Schuberth E1 pro rok 2016

Německý výrobce Schuberth představil inovativní přilbu E1 určenou pro cestovní endura. Model E1 nabízí komfort, praktičnost a bezpečnost moderní vyklápěcí přílby, přičemž zároveň vychází vstříc speciálním požadavkům offroadové jízdy. Schuberth E1 je první přilbou značky specializovanou pro jezdce motocyklů kategorie adventure. 

Schuberth E1 je vyklápěcí přilba, kdy bradová část se snadno odklopí spolu s plexi i s kšiltem (hledí a kšilt se odklápějí nezávisle). Hledí je samozřejmě odolné poškrábání, mlžení a chrání před UV zářením. Nechybí integrovaná sluneční clona s 80% zatmavením. 

E1 byla, jako ostatní přílby Schuberth, vyvinuta ve větrném tunelu pro zajištění stability a nízkého odporu i ve vyšších rychlostech. Mělo by tak být zajištěno neutrální chování bez nežádoucích aerodynamických efektů a hluku. 

Hledí se dá snadno odmontovat a jezdec může jet bez něj, s využitím enduro brýlí, stejně tak kšilt se dá odmontovat, takže E1 se dá nosit ve třech kombinacích: s hledím a kšiltem, s kšiltem bez hledí, s hledím bez kšiltu (teoreticky také bez kšiltu i bez hledí, ale to v praxi asi nikdo nevyužije).

Samozřejmě je přílba vybavena účinnou ventilací, a to i pro offroadovou jízdu.

Vnější skořepina přílby je vyrobena z termosetového plastu vyztuženého skelnými vlákny. Vnitřní absorbční vrstva je z EPS s různou hustotou. Bezpečnost zvyšuje Anti-Roll-Off-System (A.R.O.S.).

Interiér je antibakteriální, prodyšný, vyjímatelný, pratelný a rychleschnoucí, certifikovaný dle normy Oeko-Tex 100.

Schuberth E1 má dále dvě zabudované antény, jednu pro Bluetooth (příprava pro interkom SRC-S) a druhou pro FM rádio.

Schuberth E1 bude dodáván ve velikostech XS až XXXL od jara 2016 za cenu začínající na 649 EUR. Veřejnosti bude nová přílba představena poprvé na výstavě EICMA v Miláně, kde samozřejmě nebudeme chybět.