Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Touratech Adventure Days

Touratech, 16.4.2013

Travel Event a Adventure Days je otevřená akce pro všechny příznivce motocyklového cestování. Je úplně jedno, jestli rádi cestujete sami nebo ve dvou, jedna motorka nebo skupina, po silnici nebo po šotolinových cestách - v Evropě nebo třeba v Asii. Pokud vás baví cestování, tohle je akce pro vás.
Již řadu let pro vás pořádáme akci, která by se dala nazvat “motocyklovým srazem pro cestovatele”. Akci, kde nemusíte platit žádné vstupné, kde se pobavíte, zasoutěžíte si, dozvíte se něco nového a uvidíte zajímavé lidi. Díky tomu, že akci sponzorujeme a máme řadu partnerů, snažíme se, aby akce vyšla účastníky na minimální náklady s maximálním efektem a zážitky.

Letos jsme po dvou úspěšných ročnících v Jílovém změnili místo akce, které bude velmi blízko u Benešova. Jako vždy, i letos zveřejníme přesné souřadnice a detaily místa akce až těsně před termínem, prozatím vám stačí vědět, že lokalita je u Benešova.
Další změnou je fakt, že se akce bude konat víceméně na uzavřeném soukromém pozemku, kde není problém hudba i v pozdějších nočních hodinách a kapacita na kempování je téměř neomezená. Hlavní změnou bude ale organizace vložené offroad soutěže, která bude letos ve stylu “challenge”, tedy nikoliv rallye. To znamená, že hlavní offroadovou soutěž bude možné sledovat přímo v blízkosti kempu, kde bude pro účastníky postavená trať stylu “GS challenge”. Vybrali jsme to, co se nám nejvíc líbilo z jednotlivých národních kol této populární soutěže a implementovali to do našeho Adventure Days Challenge. Bude to náročné pro účastníky a zábavné pro diváky. Po loňském ročníku si už snad nikdo nemyslí, že Adventure Days soutěž byla málo “dobrodružná” (i když před akcí se takové hlasy ozývaly) a stačí se podívat na fotky v galerii z loňska - třeba na totálně utopené KTM LC8 v rybníku.
Letos to bude náročné především na jízdní dovednosti, cit a odvahu jezdce. Challenge je také o spolupráci a především o používání hlavy. Každopádně o navigační projížďku krajinou účastníci Adventure Days Challenge nepřijdou.
Pochopitelně i pro příznivce silničního ježdění čeká opět krásná trasa přibližně stejné délky jako vloni - zde slovo “dálkové” bude mít odpovídající význam. A pochopitelně s hledáním kontrolních bodů a spoustou úkolů na trase. Ale můžete jet jen pár desítek kilometrů nebo nejezdit vůbec nikam a víkend strávit “na základně”, kde pro vás bude připravený program od rána do večera.

Všechny další detaily budeme zveřejňovat postupně, vlastní registrace je spuštěná a můžete se registrovat ihned.

Travel Event 2013 je mezinárodní akce, již nyní máme registrované zahraniční účastníky jak touring, tak offroad ze Slovenska, Rakouska, Německa a Velké Británie.

Více informací ZDE.