Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Úspěchy značky CFMOTO na závodech MotoGP

redakce MotoRoute, CFMOTO, 31.3.2022

Pokud by stále ještě někdo po těch úspěšných létech na trhu pochyboval o kvalitě a existenci značky CFMOTO, chytněte se za nos. Už dříve jsme psali, že CFMOTO usiluje o účast v závodech MotoGP a hle, oni tam už úspěšně excelují. CFMOTO vstoupilo do MotoGP ve třídě Moto3 prvně v sezóně 2022 a již hlásí první úspěchy týmu.

Velký úspěch CFMOTO PrüstelGP team v Indonésii - 3. a 6. místo pro jezdce a 3. místo v týmech!

V pořadí „jen“ 2. Velká cena Mistrovství světa silničních závodů motocyklů byla pro CFMOTO PrüstelGP team doslova raketovým startem. Už úvodní tréninky naznačovaly, že oběma týmovým jezdcům trať neskutečně sedí, celý tým pracoval naplno, skvěle nastavená technika to jen doplnila a obrovské překvapení nastalo už v sobotní klasifikaci.
 
Sobota 19. 3. 2022
 
Pole Position získal Carlos Tatay #99 a 4. příčku získal Xavier Artigas #43. Toto neuniklo světovým motoristickým médiím a rázem se CFMOTO stalo středem jejich pozornosti.
Závodní jezdci Carlos Tatay a Xavier Artigas ale nejsou v této třídě nováčci. Nový tým CFMOTO PrüstelGP team jim nalil do žil novou vášeň a nedělní závod byl pro ně neskutečným potěšením.
 
Neděle 20.3.2022
 
Ta se zapsala na Mandalice do dějin CFMOTO, protože závod skončil pro oba jezdce přímo až neskutečně. V těžkých podmínkách si Carlos vybojoval 3. místo a jeho týmový kolega Xavier 6. místo. A nejen to, tým získal 3. místo v hodnocení týmů.
 
 
Carlos Tatay:
„Právě jsem ze sebe vydal 100 %! Po penalizaci na dlouhé kolo díky malé chybě v jízdě jsem chtěl být na pódiu a nesmírně jsem na tom pracoval. Tlačil jsem a předjížděl, jak jsem mohl. Jsem nesmírně šťastný, že jsem pro mě a CFMOTO získal první pódium! Příště chceme být ještě lepší a budeme se snažit ještě víc.“
 
Xavier Artigas:
„Byl to náročný den, bylo neskutečné horko, ale s výsledkem jsem spokojený. Získali jsme několik dobrých bodů a jsme 3. v klasifikaci týmů. Snažil jsem se jít dál v poli, ale musel jsem hodně tlačit a nechtěl jsem udělat žádnou chybu. Důvěra v CFMOTO tu je, zase jsme se hodně naučili a můžeme se dále zlepšovat.“
 
Massimo Capanna – technický ředitel týmu:
"To je přesně ten výsledek, kterého jsme chtěli dosáhnout. Oba jezdci na začátku trochu ztráceli, ale během závodu se dokázali důsledně držet a v závěru se tlačit dopředu. Po prvních dvou závodech jsme nyní 3. v celkovém hodnocení týmů, což je fantastické pro CFMOTO, pro PrüstelGP a pro všechny sponzory a podporovatele.“
 
Piloti CFMOTO PrüstelGP team:
 
Carlos Tatay #99:  https://www.motogp.com/en/riders/profile/Carlos+Tatay
Xavier Artigas #43: https://www.motogp.com/en/riders/profile/Xavier+Artigas
 
Domovská stránka týmu:
https://www.pruestelgp.com/
 
Facebook týmu:
https://www.facebook.com/pruestelgp/
www.youtube.com/pruestelgp
 
Sledujte český FB profil CFMOTO, aby jste měli stále aktuální informace www.facebook.com/journeyman.cz