Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Vyhlášení výsledků ankety Motocykl roku 2015

Veletrhy Brno, a.s., 9.3.2015

V neděli 8. března 2015 v 14 hodin vyhlásil Svaz dovozců automobilů výsledky Ankety Motocykl roku 2015. Z celkem 34 nominovaných motocyklů v 7 kategoriích vybírala vítěze odborná veřejnost a široká veřejnost prostřednictvím webových stránek ankety. Celkem se hlasování zúčastnilo 19 264 lidí.

Ceny, plakety a poháry předával Vladimír Přibyl z moto sekce SDA a ředitel projektu Miloň Mlčák ze společnosti Veletrhy Brno, a.s.

„Letos poprvé jsme se zhostili organizace soutěže Anketa Motocykl roku. Došlo k výraznějšímu propojení těchto dvou významných motocyklových akcí,“ řekl Miloň Mlčák. „Propojení veletrhu s anketou se nabízelo léta. Vlastní vyhlášení probíhalo dosud separátně skoro až v rodinném kruhu, a tak nám přišlo, že by bylo dobré, abyste, protože jste hlasovali, byli u toho,“ doplnil Vladimír Přibyl směrem k naplněnému hledišti.

Vítězové kategorií:

  1. kategorie skútry do 125 ccm: Honda Forza 125
  2. kategorie skútry nad 125 ccm: Yamaha T-Max
  3. kategorie endura včetně cestovních: KTM 1290 Super Adventure
  4. kategorie klasik: Harley-Davidson Breakout
  5. kategorie naked bikes: KTM 1290 Super Duke R
  6. kategorie cestovní silniční motocykly: BMW R 1200 RS
  7. kategorie sportovní silniční motocykly: Yamaha YZF-R1

Celkový vítěz - Motocykl roku 2015 v ČR: Yamaha YZF-R1

Při přebírání cen zástupci vystavujících společností přišla na řadu slova díků za hlasy a za důvěru, i stručný popis oceněných značek. Ve dvou kategoriích (enduro a cestovní silniční motocykly) zvítězily i motocykly, které si zatím neměla veřejnost mnoho šancí vyzkoušet.

Z hlasů oceněných:
„Honda Forza 125 je určená pro ty, kdo chtějí něco exkluzivního, na čem budou i dobře vypadat a chtějí společníka na každý den,“ řekl Petr Hubáček, který přebíral cenu v 1. kategorii za společnost Honda Motor Europe Limited, organizační složka Česká republika.

„S Yamaha T-Max jsme si jistí, že je to to nejlepší, co mezi skútry je. Víceméně už to není skútr, ale motorka,” uvedla Eva Hlavatá z Yamaha Motor Europe N.V., odštěpný závod Česká republika.

„Děkujeme za hlasy. Opravdu si myslíme, že ta motorka je výborná. Vývojáři nás přesvědčili, že tato motorka nebude mít na trhu konkurenci,“ uvedl Bohumil Burda z Yamaha Motor Europe N.V., odštěpný závod Česká republika, když přebíral pohár za Motocykl roku 2015.

Po vyhlášení výsledků následovalo předávání 25 cen pro hlasující v anketě, kteří se ve svém tipu nejvíce přiblížili celkovému počtu hlasujících. Hodnotné ceny věnovali různí vystavovatelé, mezi předměty byly například rukavice, hodinky, batoh, páteřový rám a hlavní cenou byl voucher ve výši 100 tisíc korun na nákup motocyklu.


Vítěz kategorie cestovní silniční motocykly BMW R 1200 RS
Vítěz kategorie cestovní silniční motocykly BMW R 1200 RS
Vítěz kategorie endura včetně cestovních KTM 1290 Super Adventure
Vítěz kategorie endura včetně cestovních KTM 1290 Super Adventure
Vítěz kategorie klasik Harley-Davidson Breakout
Vítěz kategorie klasik Harley-Davidson Breakout
Vítěz kategorie naked bikes KTM 1290 Super Duke R
Vítěz kategorie naked bikes KTM 1290 Super Duke R
Vítěz kategorie skútry do 125 ccm Honda Forza 125
Vítěz kategorie skútry do 125 ccm Honda Forza 125
Vítěz kategorie skútry nad 125 ccm Yamaha T-Max
Vítěz kategorie skútry nad 125 ccm Yamaha T-Max