Normfest

 


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Zvolte krále customů Harley-Davidson

redakce, 15.1.2017

Není tomu pocitově tak dávno, co s velkým zájmem veřejnosti loni skončil 2.ročník Battle of the Kings a je tady další, 3. ročník soutěže dealerských přestaveb Harley-Davidson. Tentokrát v rámci regionu střední a východní Evropy vzniklo ve 13 dealerstvích 13 unikátních customů, na nichž mechanici H-D demonstrovali svůj nápad, kreativitu, zručnost i umění individualizace.

Všechny soutěžní přestavby jsou nyní hotovy a je možné pro ně hlasovat až do 14. února na speciální stránce http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/. Široká veřejnost tak nejprve zvolí 6 nejzdařilejších přestaveb, z nichž následně odborná porota vybere Krále Customů regionu střední a východní Evropy, který bude vyhlášen začátkem března. Tentokrát se do Battle of the Kings zapojila 3 česká dealerství, a to Ostrava, Hradec Králové a pochopitelně Praha, která se pyšní vítězstvími z předešlých dvou ročníků.  Zda dokáže H-D Praha zopakovat úspěchy minulých let a naplnit své ambice, nebo v letošním ročníku zaboduje jiné dealerství bude už otázkou následujících týdnů. 

H-D Hradec Králové

Omezený rozpočet, stanovený termín a výběr jednoho ze tří možných modelů jakožto „čistého plátna“ pro přestavbu – takové byly podmínky 3. ročníku Battle of the Kings. Za všemi 13 přestavbami tak stojí týdny a měsíce dřiny, od prvotního hledání inspirace, nápadu, tvorby nákresů, sestavení týmu, až po samotné úpravy jednotlivých biků zahrnující klempířské, svářečské a lakýrnické práce. 

H-D Ostrava

Každopádně, jak je z jednotlivých přestaveb patrné, stanovený rozpočet ani termín jakoby pro mechaniky H-D neznamenal prakticky žádný limit, a tak opět vznikly zcela originální stroje vyjadřující osobitý styl i nápad. „V rámci 3. ročníku Battle of the Kings jsme se opět dočkali zajímavých a velmi inspirativních přestaveb. Těší mě, že se každý rok setkáváme s novými nápady, invencí a zpracováním, které Harley-Davidson a jeho dealery výrazně odlišuje od jiných značek a dělá z něj celosvětového leadera v oblasti customizací strojů na míru svým zákazníkům,“ říká Martin Heřmanský, Managing Director Harley-Davidson Strategic Growth Markets EMEA.

H-D Praha

Některá dealerství se zaměřila především na styl, design a konstrukční detaily, které ocení opravdoví znalci, jinde vznikly téměř zcela nové modely. To je i pro letošní rok případ dealerství H-D Praha, které tentokrát připravilo retro model na globální úrovni, kdy se museli vrátit prakticky o 100 let zpět, k prvopočátkům značky. Zároveň ani letos netají své ambice a jak se zdá, mají opět našlápnuto k dalšímu úspěchu. 

„Ať už jde o stavbu do soutěže nebo pro zákazníka, máme vždycky ambici postavit mimořádnou pecku, o které se bude mluvit. Ne nutně v kladných superlativech, mnohem důležitější, než prvoplánový obdiv je, když ti, kteří tomu opravdu rozumí, řeknou "H-D Praha to dala". Zároveň chceme vytroubit do světa, ze hranice neexistují ani u staveb, které jsou určené pro denní ježdění, a že v malém Česku je pro jejich tvorbu, díky šikovným rukám a otevřeným hlavám, ráj,“ říká Jarda Vavřina z pražského dealerství značky. 

 

Princip soutěže

Vítěz regionálního kola Battle of the Kings bude znám už začátkem března a následně postoupí do velkého finále, které bude od předešlých ročníků výrazně odlišné. Finále se uskuteční v listopadu na veletrhu EICMA 2017 v italském Miláně. Právě tam se mezi sebou utkají národní a regionální šampioni a zároveň bude vyhlášen a korunován celkový vítěz Battle of the Kings 2017. Ten musí letos obstát v konkurenci dalších 119 přestaveb z Evropy, Afriky a Středního Východu.  

Připomeňme, že 3. ročník soutěže navazuje na předešlé dva úspěšné ročníky, v nichž výrazně zabodovaly přestavby pražského dealera. V roce 2016 se jejich custom ve stylu legendární české Jawy dostal až do grand finále a celkem porazil přes 200 konkurenčních staveb. V předešlém roce se přestavba H-D Praha stala dokonce celkovým vítězem, kdy předstihla dalších více jak 150 dealerství Evropy, Afriky a Středního Východu. 

Hlasovat pro svého favorita v Battle of the Kings 2017 je možné na http://customkings.harley-davidson.com/cs_CZ/. 

 

Více informací o značce Harley-Davidson naleznete na http://www.harley-davidson.cz.  

 

 


Battle of the Kings - Banská Bystrica
Battle of the Kings - Banská Bystrica
Battle of the Kings - Hradec Králové
Battle of the Kings - Hradec Králové
Battle of the Kings - Katowice
Battle of the Kings - Katowice
Battle of the Kings - Krakow
Battle of the Kings - Krakow
Battle of the Kings - Lodž
Battle of the Kings - Lodž
Battle of the Kings - Ostrava
Battle of the Kings - Ostrava
Battle of the Kings - Poznaň
Battle of the Kings - Poznaň
Battle of the Kings - Praha
Battle of the Kings - Praha
Battle of the Kings - Prešov
Battle of the Kings - Prešov
Battle of the Kings - Scczecin
Battle of the Kings - Scczecin
Battle of the Kings - Tallinn
Battle of the Kings - Tallinn
Battle of the Kings - Varšava
Battle of the Kings - Varšava
Battle of the Kings - Wroclaw
Battle of the Kings - Wroclaw