Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 1/2017

Redakce MotoRoute, 1.2.2017

MotoRoute 1/2017 vychází 1.2.2017

Online vydání možno zakoupit již 27.1. >Alza Media online

 

 

 

iKiosk

  

 

 

Z obsahu:

 

WayAway: Na Bramboře kolem světa, 3. dílWayAway: Na Bramboře kolem světa
"...Když konečně zastavujeme u cedule s nápisem „Vladivostok“, zalije nás vlna radosti. Jsme štěstím bez sebe, podařilo se nám projet největší stát světa. Sesedáme z motorky a i přes silný déšť poskakujeme a fotíme se s cedulí. Ostatní řidiči si za okýnky svých aut klepou na čelo..."

 

 

 

 

 

 

 

Jawa Jižní AmerikouJawa Jižní Amerikou, 2. díl
"...Tak barevné a nádherné hory jsem ještě nikdy neviděl. Možná proto mi nedošlo, že to bude větší než Sněžka. Marně se pak rozčiluju ve 3 000 m n. m., když Doris dochází dech. Chvilku skáču na nakopávačce jako opice, než se zadýchám úplně stejně. V ten moment mi dojde, že opravdu nejsem v Krkonoších a raději poladím jehlu v karburátoru. Pak už není zábran tomu stoupat závratnou rychlostí 30 km/h do 4 189 m n. m..."

 

 

 

 

 

Značení pneumatikZnačení pneumatik
V posledním díle redakčního seriálu o pneumatikách Mitas se zaměříme na číselné značení pneumatik tak, abychom se vyvarovali chybám při jejich výběru.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarda Šíma: Na Opici do AfrikyNa opici do Afriky
"...Denně 15 - 20 brodů, zápasit s bahnem, spát s místními v chýších, protože můj rybářský přístřešek déšť nezvládal. No prostě pět dnů úžasného dobrodružství, cesta ryzí přírodou s možností poznat tamní kmeny a plavit se na piroze přes řeky Bakoy a Bafing, které dál už pokračují coby jedná velká řeka Senegal..."

 

 

 

 

 

 

Technické památky
Větrné mlýny Partutovice a Bílovec

 

Baterie se hlásí o pozornostJak udržovat baterii na motorce
Jak udržovat baterii přes zimu a jak vybírat nabíječku?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Alpy a San MarinoAlpy a San Marino z pohledu motocyklu
"...Pak jsem si vychutnal cestu ze sedla na jih v téměř kolmém svahu. Není to plynulé svezení, klesal jsem přes pět úzkých smyčkových tunelů vystřílených ve skále, kde provoz řídí semafory. Kvůli plánované přepravě dělostřelectva a proviantu nesmělo stoupání v téměř kolmém svahu překročit 12 %. U jednoho ze semaforů jsem potkal v protisměru jediné dva motocykly. Jo a taky jsem přejel šest mostů. No prostě paráda!"

 

 

 

 

 

Recenze: České mototoulkyRecenze České mototoulky
Jurek se podíval na zoubek novému motoprůvodci po České republice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beskydy mototrasyToulky Beskydami podruhé
Pár tipů na pěkné projížďky v Beskydech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koupě motocyklu v zemi maňánaLukáš Klouček: koupě motocyklu
"...Budete-li si někdy moct vybrat čas nečekané příhody na území Španělského království, nevolte druhou hodinu odpolední, jako jsem to udělal já, pitomec. Proč? Protože siesta. Až do pěti je všechno zavřené, nikdo nepracuje, na ulicích ani živáčka. Na pravidla a jejich dodržování si Španěláci moc nepotrpí, pravidlo polední půldenní pauzy však dodržují s neuvěřitelnou oddaností..."

 

 

 

 

 

 

KorsikaPoznámky z Korsiky
"...Někde kolem poloviny jsem si raději dal pauzu na uklidnění, protože i naložené Varadero šlo neustále z jedné stupačky na druhou a přestávalo to vypadat bezpečně. Cestou objevíte sérii nádherných míst. Třeba pohled na městečko Ghisoni, které jako by staří mistři zbudovali hlavně podle toho, aby precizně zapadalo do kompozice s horami nad ním..."

 

 

 

 

 

 

Jedemeee do UlaanbaataruMongolsko
"...Tady jsme zažili doslova enduro porno – nádherné cesty, šotolinky vedoucí mezi horami, nahoru, dolů, deltami řek a se střídajícími se nádhernými výhledy na 3 500 metrů vysoké vrcholky. To bylo prostě něco, wau! Těch 300 km jsme se cítili jako závodníci na Dakaru a dávali těm našim kočičkám co proto, jednoduše úžasné!"


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor