Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 2/2012

Redakce, 6.4.2012

MotoRoute 2/2012 vychází 11.4.2012

 

Z obsahu:

Recenze: Atlas Ruska a blízkého zahraničí

 

Turecko a Gruzie zpoza řídítek holčičíma očima
"...Jedeme vyprahlou mezopotámskou náhorní plošinou – celkem rychlá cesta. Před polednem jsme mezi Nizipem a Birecikem přejeli bájnou řeku Eufrat, v dálce bylo vidět přehradu. V hodinách dějepisu mi tato místa připadala strašně daleko (kde to vůbec je, nějaká Mezopotámie, že jo) a už vůbec by mě ani ve snu nenapadlo, že je jednou budu taky křižovat. Při každičkém tankování se k nám obsluha čerpačky ihned žene s horkým čajem ve skleničce tvaru tulipánu a potom chodí dolévat..."

 

 

Mosty: Gotika na Sázavě
První díl nového seriálu

 

 

 

 

 

 

 

 

Sierra Leone aneb nekomerčních 25 000 kilometrů poznávání západní Afriky (dokončení)
"...Pomalu se propracovávám k hranicím – opět s Guineí. Čím blíže k nim, tím je cesta horší, ale už tam budu. Omyl. Staví mě vojáci a prý to tudy nejde, nelze se dostat přes řeku. Mapa sice ukazuje něco jiného, ale nedá se nic dělat, musím to objet asi 300 km a zase šílenou „silnicí“. Doplazím se po úmorné cestě k hranicím a tady začíná to pravé vzrůšo. Hranici tvoří řeka a samozřejmě žádný most, jen dřevěné kanoe, na kterých se přepravují místní s kanystry s vodou. Na druhé straně je přívoz (ponton), a tak čekám, jenže nikdo se nemá k tomu dopravit mě na druhou stranu..."

 

 

Test: Motooblečení Rockway Adventure

 

 

 

 

 

 

 

 

Motosalon 2012
Reportáž z brněnské výstavy

 

Švýcarsko 2011
"...Na tuhle trasu jsem narazil náhodou při brouzdání po Google Earth. Je zajímavé, že jsem se o ní nedočetl v žádném cestopisu, lidi tudy asi jen projedou a nevědí, o jakou nádheru přicházejí...Na této silnici máte pocit opravdového sevření velehor. Pod námi se táhne jedna ze zdejších přehradních nádrží. Před námi je ledovec a za chvíli se ukazuje další, prostě nádhera. Asi po 7 km silnice končí u hráze jedné z dalších přehrad. Téměř žádní turisté, ticho, chladná až ponurá atmosféra a naproti přes vodu bíle zářící ledovec vytvářejí neopakovatelný dojem..."

 

 

Putování po jižní polokouli (dokončení)
"...Těžko se mi trasa popisuje, zkusím to jednou větou: Je nádherná, plná barev, liduprázdná, nebezpečná, jsou tu brody, skalnaté prahy, kameny, hluboké výmoly a čarokrásné okolí. Dojíždíme do přehřátého města Salta, kde měníme peníze, doplňujeme pohonné hmoty i proviant. Večeře v táboře na cestě k ranči je excelentní a přišli si k nám začuchat snad všichni psi z okolí. Těm jsme dali zbytky a nechali je „umýt“ nádobí..."

 

 

 

 

Tip na výlet: Podzimní okouzlení (Orlické hory)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sicilská seznamka
"...V pohodě, po pěkných silnicích, které se kroutí mezi zelenými kopci a rozkvetlými stromy, dojíždíme až do Adrana, které se nalézá na jižním úpatí činné sopky Etna. Odsud se vine silnice po úbočí sopky v serpentinách vzhůru. Cestou je vidět černé lávové pole a občas nějaký spálený a zavalený dům. Lávu jen tak něco nezastaví... Pokud se chcete dostat výše než je parkoviště, na místo, odkud se podíváte v pohodě na dva menší zasypané krátery, musíte použít lanovku nebo vlastní nohy. Je už podvečer, takže volíme krátkou procházku ke dvěma kráterům.."

 

 

Hrady a zámky
Český Rudolec a Kynžvart


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor