Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 3/2014

Redakce, 10.6.2014

MotoRoute 3/2014 vychází 11.6.2014

Online vydání možno zakoupit již 5.6.>Publero.com

 

 

iKiosk

 

 

 

 

Z obsahu:

Ubytování pro motorkáře
Kde jsou motorkáři vítáni?

 

Aprilia / Moto Guzzi Demo Tour
Protáhli jsme pár hezkých Italek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawa kolem svetaJawa kolem světa, 1. část
"...Postaršího pána s taškou na kolečkách zprvu ani příliš nevnímám. „Z daljeka? Odkuda? I kuda?“ přivítá mě v Čitě a dává mi do dlaně padesátirublovku. Na cestu, že i on chtěl vždycky cestovat a snil o dalekých zemích, ale za mlada nesměl a pak už neměl odvahu ani peníze. Dívám se do jeho tváře a vidím mu v očích a vráskách všechny ty odstíny ráje dělníků a rolníků, který zničil miliony lidských snů. Najednou nevím pro samé rozpaky, co říct, jenže to už z pána vidím jenom záda jeho vesty..."

 

 

 

 

Tip na výlet: S jako severSluknovsko
Šluknovsko

 

 

 

 

 

 

 

 

Test: Honda NC 750X
Projeli jsme zvětšenou verzi "protikrizové" motorky od Hondy, nástupce NC 700.

 

SvycarskoŠvýcarské vyhlídky
"...Průsmyk Klausen působil už od pohledu z malebně teplého a slunečného údolí značně kontrastně. Někde tam v dáli a hodně vysoko se držela tmavá oblaka a kdejaký vizionář by potvrdil, že nahoře to nebude na plavky a slunečník. Podél hory šplhala stále děravější silnička balancující nad propastí ohraničena pouze zábradlím, s jehož likvidací by si třistakilová motorka bez větších rozpaků hravě poradila. Sem tam na vyhlídce pouštím protijedoucí autobus či větší offroad..."

 

 

 

 

 

Test: Honda CB 1100EXHonda CB1100EX
Nejnovější retro

 

 

 

 

 

 

 

 

PeruExpedice Peru 2013
"...Klikatými serpentinami jsme se blížili, opět za mrazivého deště, k sedlu ve výšce 4 313 m. Na druhé straně sedla na nás čekalo sluníčko a my sjížděli klikatou cestou do údolí k Santa Maria, kde byla odbočka k cílovému městu Santa Tereza. Posledních 20 km bylo dost náročných, cesta byla prašná a kamenitá a v některých úsecích byly asi dvěstěmetrové kolmé stěny do údolí. To vše jsme jeli jen za svitu našich motocyklů..."

 

 

 

 

 

Slovenský tip: Naprieč tromi národnými parkami
Potulky po Slovensku nás tentokrát zavedú do prírodných krás Národných parkov Nízke Tatry, Muránska planina, Slovenský raj, významných obcí, jaskýň a honosného kaštieľa neďaleko Rožňavy.

 

 

 

 

 

 

Hrady a zámky
Dolní Kounice a Hauenštejn

 

Představení: Modeka Ventura GT
Převzali jsme k testu turistické oblečení od Modeky.

 

Motorkářka v ÍránuIran
"...Hrabu se nahoru v bundě, s fáčem na hlavě a v zaprášených motorkářských bagánech. To samozřejmě budí značnou pozornost u dámských návštěvnic. Pochodují za mnou, šuškají si a po prolezení části vesnice se osmělí a žádají o fotku se mnou. Zase jsem za exota..."


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor