Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 4/2010

Redakce, 10.8.2010

prednisolon og alkohol

prednisolon 25 mg open

MotoRoute 4/2010 vychází 11.8.2010

Z obsahu:

Recenze: Motomapa ČR
Trhali a máčeli jsme voděodolnou mapu České republiky.

 

Velikonoční Šuhajova stezka (Ukrajina)
"...V místní kolibě si dáváme šašlik a hřibovou polévku (cena 90 hřiven pro dvě osoby) a seznamujeme se s průvodcem Vasilijem. Projíždíme vesnicí Sloboda, v níž se zastavil čas. Nabíráme kurz na Velkyj Bereznyj, kde nás po několika kilometrech staví policie. Jejich způsob zastavení je tak trochu zásahem protiteroristického komanda... Nezbytná kontrola dokladů, ale kupodivu nezkoušejí žádné triky, jak z nás dostat peníze. Pokračujeme dál, ale to, co je v ukrajinské mapě označeno jako „silnice 2. třídy“, se silnicí nedá nazvat..."

 

 

S Čezetou po Trampolíně smrti (Venezuela a Kolumbie)
"...Večer přicházejí místní a dozvídáme se od nich zajímavé věci. Nacházíme se v nebezpečné oblasti, ovládané komunistickou gerilou FARC. Ptám se Petra, jestli to věděl, když navrhoval tento výlet. „Jasně, že jsem to věděl, ale kdybych ti to řekl, tak tě sem nedostanu!“ Během rozhovoru přijíždějí do vesnice terénní auta, z nichž vyskáčou vojáci a kontrolují všem přítomným doklady. Pak naskáčou zase na korby a jedou dál. Podle místních zcela jistě nepřežijeme jízdu dál za Tibů do Orů, kam chtěl Petr jet. Chci se vrátit, ale teroristé obsadili také jeden z kontrolních bodů na zpáteční cestě..."

 

 

Velký test nových navigací: Garmin Zümo 220, Becker Crocodile Moto, TomTom Rider 3 Regional (Urban Rider)
Jaké jsou nové přírůstky do rodiny motocyklových GPS navigací? Vyzkoušeli jsme je!

 

 

 

 

 

 

 

 

Krušnohorská motojízda
"...Opět přichází enduro vložka, protože cesta k pecím je strašná polňačka. Míjíme vlakové nádraží v Kovářské, kde poslední vlak projel asi za Františka Josefa I. Bohužel jsou celé Krušné Hory hodně vysídlené a je tu spousta rozpadlých staveb, což dost narušuje krásu přírody. Ovšem pece na vápno jsou impozantní! Nikdo z nás si sice neuměl představit, jak to fungovalo, ale mistrovské stavitelství našich předků bylo skvělé..."

 

 

 

 

Rozhovor: Alessandro Ferrari
aneb Jak se italský potápěč stal českým prodejcem motopříslušenství

 

Putování za sny (Albánie)
"...Ráno rychle balíme a vyjíždíme k přehradě. Čekání na trajekt si krátíme popíjením ranní kávy a pozorováním místního folklóru v hospůdce na molu. Jen tiše přihlížíme a žasneme, jaký typ zboží je poptáván na místním trhu. Nejvíce frčí pytle sena. Mezi nejdražší zboží patří koza. Tu si odváží chlápek v posledním modelu Mercedesu-Benz třídy E...
Po nějaké době připlouvá místní linková doprava v podobě autobusu navařeného na trup lodi. „Kapitán“ sedí na místě řidiče, točí volantem a má zapnutý bezpečnostní pás..."

 

 

 

Technické muzeum Speyer
Exkurze do velice zajímavého německého muzea.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Maroko, tam je dobré kafe a hašiš
"...Podél řeky Oued Draa vede hezká asfaltová silnice a po druhém břehu kamenitá, neupravená cesta, po které jedeme my. Je neobyčejně rozmanitá a krásná. Spojuje vesničky, a tak místy vede palmáriemi, místy kamenitou pouští. Děti vybíhají ze všemožných zákoutí a nadšeně mávají. Kasby jsou tu působivější než slavná Ain Benhaddou. To vše s kombinací podvečerního zapadajícího slunce je nezapomenutelným zážitkem..."

 

 

 

 

Honda VT 1300CX
Hondí chopper z našeho pohledu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrady a zámky
Prácheň a Štramberk

 

Podjizerská paráda
"...Kousek před Plavy definitivně mizíme ze sice hebounké, ale přece jen hlavní silnice a zamíříme přímo na sever k Černostudničnímu hřebeni, který se tyčí nad Smržovkou. Okreska se sympaticky vine mezi rozkvetlými a jarně svěže zelenými loukami s roztroušenými roubenkami. Jasno, příjemná teplota, prostě skoro by se dalo říct motorkářovo kýč. A už se vpravo nad hřebenem tyčí i první dnešní cíl, rozhledna Černá studnice..."

 

 

 

 

Test: 8 000 kilometrů na Mitas E-10
Jak dopadla nová Mitaska na BMW R 1150GS a R 1200GS Adventure po osmi tisících kilometrech na cestě do Tuniska a zpět?