Normfest

 


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 5/2015

Redakce MotoRoute, 30.9.2015

MotoRoute 5/2015 vychází 1.10.2015

Online vydání možno zakoupit již 28.9. >Publero.com

 

 

iKiosk

 

 

 

 

Z obsahu:

Skotsko na Jawě 125Skotsko
"...Od té chvíle začíná pohoda, na jakou jsme se oba tak těšili. Začínají nás obklopovat jezera, nádherné kopce plné vodopádů, bezchybný asfalt a spousta ovcí. Samou nádherou zapomínám, po které straně mám jet. Připomíná mi to až protijedoucí řidič, jenž snad musel vyděšením hledat vypadlé oči pod pedály. Úchvatnou krajinou plnou lesů, pobřežních cest a pustin pokračujeme do kempu u hradu Eilan Donan..."

 

 

 

 

 

Test Aprilia Caponord Rally 1200Test: Aprilia Caponord Rally 1200
Aprilia se s Caponodem ve verzi Rally přiblížila ideálu motorky pro všechno - adaptivní podvozek z ní dělá sportovce na okruhy i enduro do terénu. Více v testu.

 

 

 

 

 

 

 

Norsko na ČZ 150Norsko
"...Mávnutím kouzelného proutku déšť ustal a Geiranger jak na dlani. I s menší kocábkou v zálivu, na živo je to vskutku impozantní pohled. Ještě impozantnější, když člověk s malorážkou spatří na protější straně klikatou silnici stoupající kamsi výš, než se zrovna nachází..."

 

 

 

 

 

 

Test Helite TurtleTest: airbagová vesta Helite Turtle
Vyzkoušeli jsme, jak funguje airbagová vesta. Pomůže vaší bezpečnosti?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tip na výlet: KlatovskoKlatovsko

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test: Kawasaki 1000 Versys vs. KTM 1050 Adventure
Ačkoliv jde koncepčně o dost odlišné motocykly, oba jsou určené k více či méně „adventure“ cestování a dalo by se říci, že patří do kategorie „crossover“. Oba mají skoro stejný objem motoru a zásadní viditelný rozdíl je, aspoň pro laika, pouze v designu.

 

Dovolenkový deník aneb kavárenští povaleči vyrážejí (Jižní Morava, Rakousko)
"...Dodnes jsem znala pouze refrén písničky „Znojmo, vidím tě dvojmo“ a znojemské okurky. Trochu se stydím, protože Znojmo je nádherné město a stojí za povšimnutí..."

 

Alpy5 000 kilometrov Alpami
"...Schádzame Bernard zo severu na juh a čo čert nechcel, zrazu sú tu mínusové teploty. No uuuuuurčite :-), neskutočná „výheň!“ Predstava údolia Aosta a teplôt šplhajúcich sa k 40 stupňov nás donútila prehodnotiť plán a po dlhšej prestávke sa vraciame cez passo Bernard späť do Švajčiarska..."

 

 

 

 

 

 

Test: Touratech Companero Boreal
Turistické motooblečení od Touratechu v horku i dešti.

 

Technické památky
Koněspřežka Linz - České Budějovice,  Schwarzenberský kanál

 

Česko-slovenská BalkánTourBalkan
"...Ako vychádzam zo zákruty, vynára sa predo mnou klasická scéna baču pasúceho ovce. Niekde tam v diaľke začína štekať pes a beží za mnou. Je však dosť ďaleko a nemá šancu ma dobehnúť. V tom zbadám toho, čo beží oproti mne a ďalšieho, ktorý beží z boku..."

 

 

 

 

 

 

Vespa Expedition BarmaVespa Expedition - barmské putování
"...Po nějaké době se dostáváme do kopců. Začíná se stmívat a cesta se zhoršuje. Pro jistotu ještě pořádně sprchlo. Zápasy s náklaďáky v blátě jsou dost nevyrovnané. Potkáváme několik opravovaných mostů a kolem je tolik bláta, že stačí malá chybka a válíte se i s motorkou v bahně jak vodní buvol..."