Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 5/2020

Redakce MotoRoute, 6.10.2020

MotoRoute 5/2020 vychází 7. 10. 2020

Online vydání možno zakoupit od 25. 9. na alza.cz/mediaMotoRoute klub

Také je k dispozici již od 23. 9. členům MotoRoute klubu

 

 

  

 

Z obsahu:

Jawa sraz v Karibiku

"...Následující dny trávíme cestováním na Jawách po Havaně a jejím okolí. Jsme tak trochu za exoty, protože většina turistů se vozí právě nablýskanými amerikami a ne na starých motorkách. Ale jízda na motorce má své kouzlo a jste svobodnější, než v autě s řidičem. A hlavně, kvůli tomu jsem na Kubu letěl.
Na druhou stranu, nebyla by to naše stará známá Jawa, kdyby se občas něco neporouchalo. Takže i na Kubě zažívám takové to klasické „jawení“, neboli běžné opravy za chodu. Připadám si skoro jako doma, když musím tu a tam odstranit pecku ze svíčky, dotáhnout prokluzující spojku, vyčistit trysku a další běžné opravy..."

Jawa sraz na Kubě

 

MotoQuest - motorkářův společník na cestách

MotoQuest je více než aplikace. Je to projekt snažící se motorkářům usnadnit a obohatit cestování na jejich miláčcích. Podrobnosti v článku.

MotoQuest

 

Na Durmitor vo februári

"...Sneh bol sypký a pneumatika takmer nedržala stopu, takže okrem tlačenia naloženej motorky do kopca som musel bojovať s plávaním kolies zo strany na stranu a k tomu množstvo oblečenia vážne limitujúceho pohyb. Kondične ma to poriadne preverilo a vždy po pár metroch som zastal, vypol mašinu, schuti si zahrešil a lapal po dychu.
Nuž, bol to boj, ale nádej mi dával fakt, že aspoň čiastočne odhrnutá cesta mala v strede na niekoľkých úsekoch sčasti roztopený sneh, kde presvital asfalt, takže keď to išlo, držal som sa tejto stopy..."

Durmitor

 

Greece Rally Veria 2020

Milan Engel dosáhl v řecké rally na pěkné druhé místo. Jaký byl závod z jeho pohledu?

Greece Rally Veria 2020

 

Test: KTM 1290 Super Duke R a KTM 890 Duke R

Otestovali jsme jednu velkou a jednu trochu menší bestii. Obě letí jako vítr...

Test: KTM 1290 Super Duke R / KTM 890 Duke R

 

Výsledky fotosoutěže Velká cena Geneze 2020

Jak dopadl letošní ročník a kdo vyhrál hodnotné ceny?

 

WayAway: Na Bramboře kolem světa - 25. díl (Panama, Karibik, Kolumbie)

"...K prohnilému molu připluje malá dřevěná loďka. John přikáže partě jeho poskoků, aby do ní naši třísetkilogramovou motorku naložili. Než se stačíme vzpamatovat, berou kapitánovi pomocníci Bramboru do rukou a nemotorně ji cpou do vrávorající loďky. Motorku přitom zvedají za vše, co jim zrovna přijde pod ruku. Za plastový zobák, zadní světlo, řadičku, nebo dokonce za škrtící klapku s elektronikou. Fanda je kárá, což kapitána rozesmívá.
Jakmile je motocykl naložen, je Fanda vyzván, aby na něj usedl a nohama vzepřenýma o okraj loďky těžkou Bramboru během plavby vyvažoval..."

WayAway: Na Bramboře kolem světa (Panama, Karibik, Kolumbie)

 

Technické památky

Fláje a Chomutov

 

Správná výuka je základem pro bezpečnou jízdu

Jak vlastně probíhá výuka v autoškole, pokud chcete řidičák na motorku? Co je potřeba zvládnout a jaké jsou možnosti?

 

Na Enfieldu Nepálem, 4. část

"...Vzhledem k notnému zdržení kvůli blátu a píchanci se nám nakonec nedaří dojet ani do Pókhary, a tak nocujeme kdesi na půli cesty v pofidérním hotýlku, kde sice mají televizi, nicméně ta je nefunkční, kde sice disponují vanou na pokoji, ale co je vám to platné, když jim neteče teplá voda, kde se na provlhlých stěnách vykreslují plesnivé mapy, a kde na nás v rozích místností číhají obrovští hmyzáci.
Nutno ovšem říci, že majitel ubytovacího zařízení je bodrý chlapík, který se nám snaží vyjít všemožně vstříc a dokonce Fandovi pomáhá s opravou rozbitého klaksonu. Zjišťujeme, že je normálně i nadále funkční, akorát celý ulepený od bláta, co jsme nabrali nahoře v horách. Proud vody z hadice problém rázem spraví a nazítří už můžeme vesele pokračovat dál a pěkně si při tom troubit, jak je tu ostatně běžným koloritem..."

Na Enfieldu Nepálem

 

Po historické česko–moravské zemské hranici

Chcete tip na výlet po České republice? Zkuste si projet historickou zemskou hranici mezi Čechami a Moravou.

Po historické česko–moravské zemské hranici

 

Rozhovor: Maylo Motorka - Cesta za ztraceným Ikigai

Maylo vyrůstal v Angole, pak žil v Libyi, Řecku a dalších zemích, v současnosti provozuje "Dům pro všechny" v Japonsku... Více se dočtete v rozhovoru.

Rozhovor: Maylo Motorka

 

Test: Dámské letní prodyšné oblečení MBW

Vyzkoušeli jsme v parném létě.

 

Tour de Europe

aneb jak jsem se sama na cesty vydala, 17 dní tam pobyla, Rakousko, Itálii, San Marino, Sardinii, Španělsko, Andorru a Francii projela, 5 750 km najela a domů se v pořádku vrátila.

Tour de Europe