Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Do Magadanu na Harleji

Michal Hamšík, 1.4.2011

Doug Wothke je Američan žijící v současnosti v Bulharsku, pokud zrovna není na cestách. Letos se chystá do Magadanu, do nejvýchodnějšího místa na naší euroasijské desce, kam se dá dojet po silnici. Ovšem "silnici" v uvozovkách - cesta je plná bláta, brodů a nebezpečných míst (více o této trase pojednává film Na konec světa).
A on sem chce dojet na Harleji... Pro tento účel zakoupil H-D Sportster 1200 model 2003, který nyní upravuje. Motorka dostala přední vidlice z KTM, nové stavitelné zadní tlumiče, větší nádrž a další náhradní nádrž na nosič, jiné stupačky (umožňující jízdu ve stupačkách), enduro kola a pár dalších vylepšení. Stroj ještě není úplně hotov, ale Doug jej již pojmenoval Dirtster.
Pokud byste si mysleli, že Doug je nějaký naivní blázen, který neví, do čeho jde, pak vězte, že pokud to někdo dokáže, je to právě on. Tenhle chlapík projel celou Evropu a kus Afriky na Kawasaki KLR 650, v roce 2006 objel celý svět na Indianu Chief z roku 1948, v roce 2009 se znovu vydal kolem světa na chopperu H-D Panhead z r. 1962 a loni projel Ukrajinu, Gruzii, Arménii, dokonce i Irák a pár dalších přilehlých států na H-D Shovelhead 1975.
Budeme mu držet palce a máme slíbenou i reportáž .
 


Předtím - Harley Sportster
Předtím - Harley Sportster
Potom - Harley Dirtster
Potom - Harley Dirtster
Dirtster pomalu dostává konečnou podobu
Dirtster pomalu dostává konečnou podobu
Probíhají zkoušky
Probíhají zkoušky
Ještě se chystá nové sedlo
Ještě se chystá nové sedlo

Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor