Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Nejlepší mapy Afriky najdete u nás

Michal Hamšík, 23.8.2011

Pokud jste někdy byli v Africe, obzvláště subsaharské, tak víte, že sehnat dobrou mapu bývá problém. V knihkupectvích sice obvykle nějakou mapu najdete, ale na místě zjistíte, že její přesnost nebývá valná - a to může být nejen nepříjemné, ale v divočině také dost nebezpečné.
Po velice dobrých osobních zkušenostech jsme se proto stali prodejci špičkových map Tracks4Africa (zkráceně T4A), které jsou, troufám si tvrdit, nejlepší mapy Afriky, jaké se dají v současnosti sehnat.

Tracks4Africa je komunita nadšenců, která tvoří mapy na základě osobních zkušeností stovek cestovatelů. Záznamy jejich GPS se poté zpracovávají, v případě nesrovnalostí dále prověřují a také pravidelně aktualizují. To je v případě Afriky velice důležité, neboť pista, která někudy vedla před pár lety, může být dnes, po několika obdobích dešťů, úplně jinde. Mohu potvrdit, že mapy T4A jsou opravdu velice přesné a dá se podle nich skvěle jezdit (prověřena Namibie, Mosambik, JAR, Svazijsko, Zambie a části dalších zemí).

V sérii T4A v současnosti existují 3 "papírové" mapy - Botswana, Mosambik + Malawi a Namibie. Jejich cena je trochu vyšší, než u obyčejné mapy z knihkupectví, což je dáno jednak malosériovou výrobou, a také tím, že mapy jsou zhotoveny ze speciálního materiálu odolného vodě a trhání. Pokud však do těchto zemí míříte, investice se rozhodně vyplatí, neboť získáte neocenitelné a precizní pomocníky. Mapy dalších zemí se chystají.

Dále je k dispozici GPS mapa Afriky na SD kartě pro Garmin, kde najdete routovatelné mapy 20 zemí (vč. např. Keni, JAR, Maroka atd.) a dále neroutovatelné průjezdy přes několik klasických transafrických tras.

Všechny uvedené mapy máme skladem, ale v omezeném množství, proto prosím raději neobjednávejte na poslední chvíli. Dostat další mapy do ČR není tak úplně jednoduché a zabere to nějaký čas.

Podrobnosti o jednotlivých mapách naleznete v e-shopu zde:
Botswana
Mosambik a Malawi
Namibie
GPS mapa Afriky na SD kartěVaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor