Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

BMW prodává Husqvarnu

BMW Motorrad, 1.2.2013

Jak jsme již včera informovali na Facebooku, BMW Group se rozhodla prodat svou divizi Husqvarna.Zde je oficiální tisková zpráva s našimi komentáři:

BMW Group mění svou strategii na poli motocyklů. V souvislosti se změnou motocyklových trhů, demografickými trendy a zvyšujícími se požadavky na ochranu životního prostředí se divize BMW Motorrad chystá rozšířit svou nabídku produktů. V centru zájmu bude "přeladění" na městskou mobilitu a e-mobilitu. Restrukturalizací segmentu se BMW Group bude soustředit na expanzi a využití zdrojů značky BMW Motorrad. Proto BMW Group podepsala dohodu se společností Pierer Industrie AG (Rakousko, tato firma je akcionářem KTM, Stefan Pierer je šéfem KTM) o prodeji Husqvarna Motorcycles (takže místo elegantních funbiků další skútry a elektroskútry BMW). Akvizice bude ještě předmětem schválení antimonopolních úřadů. Obě společnosti souhlasily, že cena za prodej nebude zveřejněna.

Z pokračování zprávy vyjímáme:
Současným klíčovým odvětvím BMW Motorrad jsou exkluzivní motocykly kategorie “Tourer”, “Enduro”, “Sport”, “Roadster” a “Maxi-Scooter” od 650 do 1 600 ccm. BMW Motorrad vstoupil do segmentu městské mobility poprvé v roce 2012 (na skútr C1 se střechou se zapomnělo?) s maxi skútry C 650GT a C 600 Sport. Dalším krokem v tomto segmentu bude start série elektrických skútrů “C evolution” v roce 2014. Zvažují se také další inovativní koncepty vozidel (naklápěcí tříkolky apod.?).
Pohonnné jednotky budou jak k životnímu prostředí příznivé spalovací motory, tak i čistě elektrické pohony. Tento krok odráží celkové zaměření BMW Group na včasnou identifikaci trendů, jako jsou megaměsta a hustota provozu, stejně jako záležitosti životního prostředí. Podobné produkty jsou již k dispozici v automobilovém segmentu ....... Kromě oboru městské mobility budou dále selektivně rozšiřovány také klíčové segmenty od jednoválců 650 ccm po luxusní šestiválcové tourery (ještě že tak, jen nevíme co znamená to "selektivně"...).

 


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor