Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Harley-Davidson Electra Glide Standard 2019

Harley-Davidson, 8.3.2019

Sotva skončil Motosalon 2019, Harley-Davidson odkrývá detaily o novém modelu Electra Glide. 

Nový model Electra Glide Standard s moderním motorem Milwaukee-Eight™ 107 je ztělesněním autentického stylu cestování v sedle motocyklů Harley-Davidson. Základ konstrukce je převzatý z legendárního touringu Electra Glide a v tomto provedení nabízí věrný a ničím nezkalený zážitek z cestování v duchu Harley-Davidson Grand American Touring. 

Motocykl Electra Glide Standard je navržený pro jezdce, kteří se chtějí za jízdy co nejvíc odpoutat od všech běžných starostí všedního dne. Minimalistický a jednoduchý přístup dokáže posílit základní dojmy a vnímání jízdy v jedné stopě na projížďkách i dlouhých cestách. Tento elementární zážitek je klíčovým prvkem designu a konstrukce Motocyklu Electra Glide Standard.

Model Electra Glide Standard v sobě nese základní stylistické prvky značky Harley-Davidson, jako je legendární kapotáž Batwing, chromované povrchy, standardní sedlové brašny a litá kola. Hlavní designové prvky jsou okořeněné chromovanými plochami, leštěnými kryty motoru a černými doplňky - dokonalá kombinace tradičních prvků a moderních trendů. 

„Abychom maximálně vyjádřili odstrojenou podstatu modelu Electra Standard, soustředili jsme se na jednoduché, nadčasové materiály, které jsou základními prvky touringů Harley-Davidson. Na hlavních místech jsme nešetřili chromem a doplnili jsme ho leštěnými a černými povrchy,“ říká Brad Richards, Vice President pro Styling and Design ve společnosti Harley-Davidson. „Víka ventilů a vahadel jsou chromované, aby vynikl tvar motorů V-Twin Milwaukee-Eight 107. Navíc přidávají dávku nostalgie, která vede až daleko do historie k prvním modelům řady Electra Glide.“

Abychom zaručili ničím nerušený zážitek z cestování v jedné stopě, obsahuje nový model Electra Glide Standard všechny nejnovější jízdní technologie řady Harley-Davidson Touring, například elektronický tempomat, ručně nastavitelné zadní odpružení s emulzními tlumiči, přední vidlice 49 mm s dvojitým průtokovým ventilem a propojené brzdy Reflex Brembo se systémem ABS ve standardní výbavě. Absence systému infotainmentu ve srovnání s ostatními modely ještě víc odlehčuje motocykl a umožňuje jezdci věnovat veškerou pozornost silnici před sebou.

Srdcem cestovních emocí a chloubou celého modelu Electra Glide Standard je motor Milwaukee Eight 107 s elegantní, moderní a štíhlou stavbou, která respektuje dědictví předchozích generací velkých dvouválců Harley-Davidson.

Motor Milwaukee Eight se vyznačuje vysokou úrovní výkonu a kultivovaných vlastností, jaké očekávají zákazníci po celém světě. Vyniká rychlou reakcí na rukojeť plynu, dostatkem výkonu pro předjíždění a legendárním zvukem velkého dvouválce Harley-Davidson.

Model Electra Glide Standard je v nabídce v černé barvě Vivid Black.

Více informací o motocyklu Electra Glide Standard, motorech Milwaukee-Eight a kompletní nabídce motocyklů Harley-Davidson najdete na adrese www.harley-davidson.cz.