Motocykly VOGE


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Honda Forza 750 získala ocenění „RED DOT 2021“

Marek Olbert, redakce MotoRoute, 31.3.2021

SPOLEČNOST HONDA ZÍSKALA OCENĚNÍ „RED DOT 2021“ ZA NOVÉ MODELY JAZZ E:HEV, JAZZ CROSSTAR E:HEV A pro nás motorkáře za velmi zajímavý model FORZA 750.

 

Luxusní skútr Forza 750 v sobě spojuje elegantní linie designu se sportovním výkonem a mimořádnou všestranností   

Prestižní mezinárodní soutěž Red Dot Design Awards vzdává hold dokonalosti v designu produktů, značky a komunikace. Poslední ocenění navazuje na ocenění „Red Dot 2020“ za model CBR1000RR-R Fireblade SP a ocenění „Nejlepší z nejlepších“ za model Honda e.

Nové hybridní modely Jazz a Jazz Crosstar společnosti Honda a skútr Forza 750 získaly vysoce prestižní ocenění „Red Dot 2021“ v kategorii „Design produktu“. Tato renomovaná mezinárodní ocenění jsou udělována pouze produktům nejvyšší kvality, které vynikají designem produktu, značky a komunikace.

O každoročních cenách soutěže Red Dot rozhoduje porota 50 mezinárodních odborníků, kteří testují každý přihlášený produkt, hodnotí jej a diskutují o něm s cílem dostat do centra pozornosti mimořádný design a inovace. Kritéria posuzování se každý rok přehodnocují a přizpůsobují tak, aby odrážela nejnovější technické, sociální, ekonomické a ekologické požadavky.

„Zažili jsme další úspěšný rok, ve kterém jsme získali několik celosvětově uznávaných ocenění ‚Red Dot Design‘ v kategorii Design produktu,“ řekl k tomu Toshinobu Minami, provozní ředitel Designového centra společnosti Honda R&D Co. Ltd.,

„Od založení společnosti Honda jsme se při navrhování našich produktů vždy snažili řídit mottem ‚zpříjemňovat každodenní život zákazníků‘ a věříme, že získání těchto ocenění je uznáním úspěchu, kterého jsme v tomto směru dosáhli. Při navrhování produktů, které zákazníkům poskytnou překvapení a vzrušení, budeme i nadále dodržovat tuto neměnnou zásadu a přemýšlet inovativně“.

Modely Jazz e:HEV a Jazz Crosstar e:HEV jsou v součástí závazku společnosti Honda 100% elektrifikovat modely nabízené v Evropě do roku 2022. Model Jazz byl navržen tak, aby ztělesňoval filozofii společnosti Honda „Yoo no bi“, která si uvědomuje krásu běžných každodenních věcí kolem nás, které jsou časem zdokonalovány k ještě větší kráse a ergonomické dokonalosti tak, aby jejich používání přinášelo více radosti. Design modelu Jazz se také řídí zásadou vývoje společnosti Honda „Man-Maximum, Machine-Minimum“ (M/M), která je založena na přesvědčení, že účelem technologií a designu je sloužit potřebám řidiče a cestujících. Výsledkem je vůz, který kombinuje funkčnost a užitnost vyjádřenou prostřednictvím inovativních funkcí, jako jsou sedadla Magic Seats, a přesto si zachovává elegantní a moderní vzhled.

Na podzim roku 2020 byl uveden na trh nový skútr Honda Forza 750

Nová Forza 750 završila slavnou řadu luxusních skútrů Forza, jež kombinují úrovně komfortu „GT“ a sportovní, agilní výkon na silnici v mimořádně stylovém, prémiovém balení. Nový vlajkový model Forza není výjimkou. Jeho elegantní a prostorný design nabízí více prostoru pro nohy a ochranu proti větru pro pohodlnou rychlou jízdu ve spojení s vynikající aerodynamikou díky elegantnímu designu přední části a štíhlé zadní části. Je také navržen pro snadné použití ve městě – stabilní ovládání a snadnou akceleraci zajišťuje jeho úsporný dvouválcový motor s vysokým točivým momentem o obsahu 745 cm3.

Seznam technologií použitých ve skútru Forza je již tradičně bohatý a zahrnuje nastavitelné jízdní režimy, systém nastavitelné kontroly trakce třemi úrovněmi, dvouspojkovou převodovku Honda (DCT), jejíž použití je u motocyklů jedinečné, LED osvětlení a hlasové ovládání chytrého telefonu společnosti Honda. Nízká výška sedadla 790 mm, 22litrový úložný prostor pod sedadlem – dostatečný pro celoobličejovou helmu – a USB-C nabíjecí zásuvka zvyšují každodenní užitnost.

Tato nejnovější ocenění navazují na předchozí úspěchy společnosti Honda v soutěži Red Dot a zdůrazňují závazek společnosti Honda vytvářet krásné produkty, které jsou navrhovány bez kompromisů. V roce 2020 získal model Honda e nejvyšší ocenění „Nejlepší z nejlepších“ a byl oceněn společně se supersportovním motocyklem CBR1000RR-R Fireblade SP – což byl první motocykl společnosti Honda, který získal ocenění „Red Dot“. Tato ocenění navazují na dřívější úspěchy, kterých dosáhl například model Honda S2000 v roce 2001, model Civic v roce 2006 a evropský model Accord Tourer v roce 2008.

Sledujte aktivity značky Honda na sociálních sítích a internetu, aby vám nic neuniklo.

www.honda.cz

www.facebook.com/moto.honda.cz

www.youtube.com/user/HondaMotorcyclesEU

www.instagram.com/honda_motor_cz/