Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

KTM festival 2016

KTM, 17.5.2016

Motofestival pro celou rodinu! Ano tak jak dříve bylo, i letos bude zas. Akci skutečně pro všechny příznivce motorek organizuje KTM CENTRAL EAST EUROPE a KTM FlashTeam a bude v termínu 11.-12.6.2016 v Motorlandu Bělá pod Bezdězem. Svou účastí zažijete skvělý motorkářský víkend s rodinou i kamarády a zároveň můžete otestovat nejnovější stroje KTM, včetně letošních novinek.

 

Takže... KTM Festival se bude tradičně konat v areálu Motorland Bělá u Bělé pod Bezdězem, v druhý víkend v červnu 11.-12.6.2016. Těste se opět na porci adrenalinu, rychlosti a testování nových modelů. V doprovodném programu pak ani letos organizátor nezapomene na ty nejmenší účastníky.

Co můžete otestovat?

Výrobce KTM letos podpoří KTM Festival zapůjčením 30 kusů testovacích motocyklů!

Ve streetové řadě nás čeká premiéra v podobě testování 1290 Super Duke GT!

Nebudou samozřejmě chybět ani ostatní zástupci královské třídy v z rodiny Adventure. Testovací jízdy silničních motocyklů budou jak již tradičně probíhat formou vedených jízd, ve dvou skupinách, rozdělených dle kubatur motocyklů.

Offroad se bude i letos opakovat celý ve jménu Freeride! Jelikož se pro tuto novou kategorii v posledních letech nadchlo mnoho jezdců, nebude na KTM Festivalu chybět ani novinka s elektrickým pohonem! Testovat se budou v podmínkách pro které byly stvořeny. Pro rok 2016 připravujeme speciálně upravenou trať se změnami oproti minulému roku.

Na testovací jízdy je třeba se registrovat u prodejce KTM do 31.5.2016. Seznam testovacích motocyklů a kontakty na prodejce, vč. podmínek testování, naleznete na www.ktmfestival.cz 

Jízda na vlastních motocyklech? Samozřejmě...

Přijedete-li na vlastním motocyklu, užijete si jízdu na okruzích, které jen tak jinde nenajdete. Po celý víkend jsou všechny okruhy otevřené pro volné jízdy na motocyklech a čtyřkolkách všech značek!

Vyznavači silničních motocyklů budou moci okusit uzavřený silniční okruh, na který jindy mají přístup spíše jen závodníci s automobily. Pro motorkáře je tedy KTM Festival jedinečnou příležitostí, jak si zde pořádně zajezdit.

Pořádná porce zábavy čeká však i offroaďáky. Ti mohou tradičně až do úplného vyčerpání trénovat v členitém terénu endurového okruhu a vyzkoušet si též i trialové pasáže. Freeridové okruhy budou připraveny opět ve dvou obtížnostních úrovních, aby si zajezdil opravdu každý - jak vyznavači hard endura, tak i začátečníci cestovatelé, či čtyřkolkáři, co to mají rádi trochu ostřejší.

Motoškola s hvězdným obsazením

Chybět by letos neměla ani offroadová motoškola pod taktovkou Jiřího Heiníka, ve které mu letos bude asistovat Ivan Jakeš. Info do KTM Flash Team: Zaměřením zůstaneme u Freeridu, ale publikum oslovujeme stále stejné. Vracíme se k základům jízdy v terénu, kde by měl každý motorkář nejen začínat, ale též dlouhodobě na sobě pracovat s rovnováhou, aby si udržel dobrý styl. Motoškola tedy bude i letos pro všechny motorkáře, kteří se chtějí dlouhodobě zdokonalovat v jízdě v terénu. Podmínkou je přijet v sobotu na vlastním offroadovém motocyklu a registrovat se na místě na info stánku do 9 hod. Výživnou teorii mohou samozřejmě nasávat i přihlížející.

Doprovodný program i pro ty nejmenší

Aby si víkend užila celá rodina, mohou se Vaši děti zdarma svézt na dětských čtyřkolkách, zaskákat si na skákacím hradu nebo si zajezdit na odrážedlech po dětském okruhu. Pro zklidnění a trochu výtvarné výchovy se i letos postarají Sweet Dots se svým workshopem, ve kterém s dětmi budou zdobit sušenky ve tvaru motocyklů a na závěr získají i sladkou odměnu.Vše pro děti samozřejmě zdarma.

Během celého víkendu se budou rozdávat hodnotné ceny od našich partnerů a tak si budete moci i trochu zasoutěžit. Co se přesně připravuje, to je tajemství :-)

Vstupné

• Divák s možností testování na oba dny - 200,-Kč (děti do 120cm zdarma)

• Účastník s vlastním motocyklem (jízda na všech tratích), s možností testování

• 1 den - 450,-Kč

• 2 dny - 600,-Kč

• Motoškola zdarma

• Parkování a kempování od pátku zdarma

• Možnosti ubytování v okolí najdete na www.ktmfestival.cz

Časový harmonogram

• Volné jízdy na vlastních motocyklech po oba dny 9.00 - 16.00

• Testování motocyklů

• sobota - 9.30 - 16.00

• neděle - 9.30 - 15.00

• Občerstvení zajištěno během celého víkendu

• Možnost příjezdu od pátečního odpoledne

 

Organizátoři budou rádi za vaší účast, ať máte jakoukoliv značku motocyklu. Proto mrkněte na více informací o KTM Festivalu a podmínkách registrace na testovací jízdy najdete na stránky www.ktmfestival.cz a na www.facebook.com/ktmfestival, nebo navštivte vašeho prodejce KTM.