Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Mitas E-10 v nových rozměrech

Mitas, 8.3.2011

Nové rozměry pneumatik Mitas E-10 pro velké enduro motocykly budou letos k dispozici.

V průběhu minulého roku byly zavedeny do sériové výroby rozměry 140/80 B 17, 150/70 B 17, 140/80 B 18, 150/70 B 18, 110/80 B 19 a 90/90 B 21. Tím společnost MITAS doplnila svou rozměrovou řadu dezénu E-10, která je určena pro všechny velké cestovní motocykly enduro. Tento dezén se vyznačuje velmi dobrou samočisticí schopností a kontrolou směru jízdy na měkkém i tvrdším povrchu. Nové konstrukční řešení dezénu pneumatiky umožňuje použití nejen v terénu, ale i v běžném silničním provozu.
„Měl jsem možnost testovat pneumatiky E-10, u kterých mne pozitivně překvapily její trakční vlastnosti  mimo silnici a stabilita při vysokých rychlostech na vozovce,“ upřesňuje Jaroslav Šíma.

„Zkušenosti při vývoji pneumatiky E-09, mohutnější figury dezénu, inovovaná běhounová směs a využití zkušeností testovacích jezdců Mitas, ze kterých můžeme jmenovat například Jaroslava Šímu, Petra Benkeho nebo Rudolfa Fráňu, napomohly tomu, že má pneumatika E-10 vyšší životnost a výbornou přizpůsobivost při rozdílném stupni zatížení motocyklu,“ dodává Ing. Karel Špaňhel, produktový manažer motocyklových pneumatik Mitas. „To je také nesporná výhoda u velkých cestovních motocyklů enduro. Tato skutečnost byla potvrzena v průběhu testování pneumatik E-10 našimi testovacími jezdci na širokém spektru povrchů nejen v České republice, ale i v zahraničí,“ uzavírá Karel Špaňhel.

Přehled motocyklových pneumatik Mitas E-10 pro cestovní enduro:
 

Všechny rozměry jsou bezdušové a v rychlostní kategorii T, tj. pro jízdu do 190 km/h. Pneumatiky Mitas E-10 budou ve všech rozměrech brzy k dispozici i v e-shopu MotoRoute.