Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nová modernizovaná řada Indian Chief

Indian CZ, 10.2.2021

V roce 1921 představila společnost Indian Motorcycle ikonický model Chief, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších motocyklů všech dob.

Nyní, při příležitosti stých narozenin, první americká motocyklová značka zařazuje do modelové řady tři zcela nové modely Indian Chief. Ty spojují ikonický styl amerického V-twinu s moderními jízdními vlastnostmi a technologiemi, přičemž design nového Chiefu staví na vkusně jednoduchém vzhledu, který připomíná slavné časy americké motocyklové kultury.

Základ nových modelů Indian Chief Dark Horse, Indian Chief Bobber Dark Horse a Indian Super Chief Limited tvoří nadčasový, jednoduchý rám z ocelových trubek. Pohonnou jednotkou pak je výkonný motor Indian Motorcycle Thunderstroke 116. Všechny tři modely jsou unikátním pojetím klasického amerického motocyklu osazeného výkonným, vzduchem chlazeným dvouválcem, přičemž každý z nich osloví trochu jiného jezdce.

Nový Chief nabízí čistý a nefalšovaný požitek z jízdy, v němž se spojuje síla, minimalismus a charisma. Vrátí vás zpět do slavných časů robustních amerických V-twinů, kdy vyjet si s přáteli a jen tou nejnutnější výbavou kamkoliv patřilo k životnímu stylu.

Druhou novinkou je Chief Bobber Dark Horse. Jeho design s tlustými pneumatikami na vyplétaných ráfcích, svalnatou přední částí a sólo sedlem bobberu odkazuje na klasickou poválečnou éru dunivých dvouválců upravovaných válečnými veterány a rebely z továren či farem, kteří se chtěli odlišit.

A konečně, Indian Motorcycle Super Chief Limited s postranními brašnami a plexištítem nabízí více všestrannosti a vybízí jezdce k delším cestám za hranice reality všedních dní i víkendů.

„Indian Chief je skutečně ikonický motocykl a neexistuje lepší způsob, jak oslavit jeho sté narozeniny než představením zcela nové modelové řady,“ řekl Mike Dougherty, prezident divize Motorcycles. „Tyto motocykly ztělesňují technickou jednoduchost a charisma klasických amerických dvouválců, a zároveň vše posouvají vpřed díky moderním technologiím a výbavě. Jsme nadšeni, že tuto novou platformu zařazujeme do naší modelové řady.“

V nové řadě Indian Chief se prolíná jednoduchost a síla. Technicky a stylově čisté modely Chief jsou postaveny na klasickém rámu svařeném z ocelových trubek. Modelovou řadu charakterizuje palivová nádrž o objemu 15,1 litru, zkrácený zadní blatník, dva zadní tlumiče s nastavitelným předpětím, dva výfuky, LED osvětlení, bezklíčové zapalování a pneumatiky Pirelli Night Dragon. Kromě tempomatu mohou jezdci na modelech Chief využít možnost nastavení odezvy plynové rukojeti prostřednictvím tří jízdních režimů: Sport, Standard a Tour.

S krátkým rozvorem 1626 mm, nízkým sedlem 662 mm a pohotovostní hmotností pouhých 304 kg vzbuzuje modelová řada Indian Chief sebedůvěru a sedne každému jezdci. Konvenční 46milimetrová přední vidlice se zdvihem 132 mm, úhel náklonu 28,5° a pohodlná ergonomie společně zaručují snadný průjezd i těch technicky nejnáročnějších silnic.

„Chtěli jsme zachovat nadčasový vzhled, který nikdy nevyjde z módy. Aby Chief vypadal nádherně jak odstrojený, tak i vybavený všemi nabízenými doplňky,“ řekl Ola Stenegard, ředitel průmyslového designu Indian Motorcycle. „Chtěli jsme také zachovat jednoduchost, která poskytuje majiteli fantazii pro další individualizaci. Koneckonců, toto je motocykl, který vyvolává emoce jednoduchým „mechanickým“ stylem a drsnou americkou svalnatou stavbou. Je to ryzí mašina na dvou kolech.“

Všechny prémiové modely Chief pohání motor Thunderstroke 116 s točivým momentem 162 Nm. ABS je součástí standardní výbavy, zatímco prémiové lakování tyto motocykly vyvyšuje nad ostatní a dále podtrhuje vysokou kvalitu řemeslného zpracování. Modely Chief a Chief Bobber Dark Horse zdobí vkusné detaily lakované v černém lesku, zatímco Super Chief Limited láká na prémiový chrom.

Indian  Chief Bobber Dark Horse engine

Kromě toho každý model nabízí výjimečný zážitek díky průlomovému infotainmentu Ride Command s kulatým displejem o průměru 101 mm. Jezdci mohou ovládat systém Ride Command pomocí ovladačů na řídítkách nebo prostřednictvím digitálního dotykového IPS displeje. Mohou si vybrat z několika typů zobrazení včetně dvou různých konfigurací ukazatelů, informací o motocyklu a jízdě, či pokynů navigace.

Indian Ride Command

V kombinaci s bezdrátovým interkomem v přilbě lze ovládat hudbu přes systém Ride Command, a to po spárování telefonu přes Bluetooth nebo USB.

Samozřejmostí je zobrazení informací z telefonu včetně výpisu posledních hovorů, kontaktů a historie zpráv. Zobrazují se také příchozí hovory. Ty mohou být přijímány či odmítány přes systém Ride Command.

Díky třem různým designům si jezdci mohou vybrat svůj model Chief podle vlastních preferencí:

 

Chief Dark Horse

Indian Chief Dark Horse charakterizuje surově mechanický design, zvýrazněný širokými řídítky, 19palcovými litými ráfky, stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení se střední montáží, štíhlým krytem předního světlometu a sólo sedlem ve stylu bobber.

Chief Dark Horse se dodává v barevných provedeních Black Smoke, Alumina Jade Smoke a Stealth Gray.

Indian Chief Dark Horse

 

Chief Bobber Dark Horse

Řídítka Mini-ape hanger spolu s předsunutými stupačkami a nožním ovládáním brzdy i řazení poskytují jezdci vzpřímenější a aktivnější jízdní pozici. Chief Bobber Dark Horse stojí na 16palcových (40,6 cm) vyplétaných ráfcích, má navíc kryty přední vidlice a zadních tlumičů a je vybaven velkým krytem předního světlometu a kapličkou. Chief Bobber

Dark Horse se dodává v barevných provedeních Black Smoke, Titanium Smoke, a Sagebrush Smoke.

Indian Chief Bobber Dark Horse

 

Super Chief Limited

Model Super Chief Limited byl navržen s důrazem na komfort a odlišuje se rychle demontovatelným plexištítem, černými koženými bočními brašnami, sedlem s opěrkou spolujezdce, plochými stupačkami na nohy a tradičními cruiserovými řídítky.

Super Chief Limited má 16palcová (40,6 cm) drátová kola, velký kryt předního světlometu s kapličkou, kryty přední vidlice a kompletně chromovaný výfuk s prémiovým zpracováním a povrchem.

Super Chief Limited se dodává v barevných provedeních Black Metallic, Blue Slate Metallic a Maroon Metallic.

Indian Super Chief Limited

 

Příslušenství

K modelům Chief je v nabídce více než 70 položek příslušenství, včetně doplňků navržených exkluzivně pro ně, stejně jako několik stávajících produktů, dostupných také pro modely Scout nebo stroje s motory Thunderstroke. Kolekce příslušenství Indian Motorcycle je primárně určena k individualizaci vzhledu a zvýšení jízdního komfortu. Nabídka zahrnuje následující kategorie:

Styl: Jezdci mohou dosáhnout požadovaného osobitého vzhledu díky rozličným doplňkům jako jsou zadní nosiče a brašny, či nízké a středně vysoké plexištíty. Lze si rovněž vybrat z pěti různých typů řídítek, včetně osmipalcových mini-ape hangerů, 127 mm vysokých středních řídítek, cruiserových, širokých i zúžených řídítek.

Komfort: Indian Motorcycle nadále nabízí doplňky pro různé styly jízdy a preference vzhledu jako například středně vysoké a vysoké plexištíty, opěrky pro spolujezdce, opěrky nohou nebo světlomety Pathfinder S LED.

Kromě doplňků na motocykly představuje společnost Indian Motorcycle novou řadu oblečení Chief se třemi jedinečnými kolekcemi. S každým modelem – ať už je to minimalistický Chief Dark Horse, old-schoolový a svalnatý Chief Bobber Dark Horse nebo neúnavný cestovatel Super Chief Limited – koresponduje unikátní kolekce košil a čepic.

Více informací je k dispozici u nejbližšího dealera Indian Motorcycle a na webových stránkách www.indiancz.cz.