Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Scooter Cup 2011

Scooter Racing, 20.5.2011

Scooter Cup 2011 - závodní sezona mistrovství ČR skútrů právě začíná!

Stejně jako v minulých letech se i letos jede v rámci domácího mistrovství šest závodů, které jsou rozloženy do pěti měsíců. Jednotlivé sportovní podniky pořádané pod oficiální hlavičkou Autoklubu ČR v systému FIM se odehrají na čtyřech motokárových okruzích, které můžete znát také ze seriálu závodů Supermoto.

Pro mnohé až nečekané výkonné závodní skútry můžete na vlastní oči vidět v Písku, Chebu, Sosnové a Vysokém Mýtě. A právě na poslední jmenované trati odstartuje již tento víkend první zahajovací závod, který se koná 21. – 22. 5. 2011. Jelikož jsme naši závodní činnost od počátku propojili s účinkováním nejmladších talentů domácího motocyklového sportu, můžete na všech oficiálních závodech vidět kromě skútrů také juniorské kategorie Mini GP.

Pro Vás, kteří slyšíte o skútrových závodech poprvé, je důležité zmínit jednotlivé kategorie, jež jsou vypsány. Všem začátečníkům, kteří si chtějí závodní atmosféru vyzkoušet, je určena kategorie sériových padesátek, pokročilejší změří své dovednosti na upravených padesátkách Racing. Celosvětově nejprestižnější kategorii představují výkonné sedmdesátky, které v našem domácím mistrovství již tradičně okoření převážně čtyřdobá technika třídy Open jedoucí společně s kategorií sedmdesátek.

Finanční nenáročnost skútrových závodů napomáhá široké veřejnosti vyzkoušet si závodění se vším všudy. Časový harmonogram závodního víkendu probíhá podobně jako u motokrosu, tzn. v sobotu jsou volné tréninky, na které navazuje odpolední měřená kvalifikace. V té mají všichni účastníci možnost vybojovat nejlepší postavení na startu. V neděli pak následují dva samostatné závody v každé kategorii. Součet umístění z obou rozjížděk určuje konečné pořadí.

Skútry se i u nás těší stále větší oblibě a nejinak je tomu i se skútrovým závoděním. Věříme, že Vás naše tisková zpráva zaujala a budeme se těšit na viděnou na některém z níže uvedených závodů. Veškeré detailní informace, rozsáhlou fotogalerii a technické specifikace jednotlivých kategorií najdete na oficiálním webu MČR. V neposlední řadě je důležité zmínit, že vstup na všechny závody je pro diváky zcela zdarma!


Seznam závodů 2011

21. – 22. 5. Vysoké Mýto
4. – 5. 6. Sosnová
9. – 10. 7. Písek
30. – 31. 7. Vysoké Mýto
27. – 28. 8. Cheb
10. – 11. 9. Písek