Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 2/2015

Redakce MotoRoute, 3.4.2015

MotoRoute 2/2015 vychází 9.4.2015

Online vydání možno zakoupit již 2.4. >Publero.com

 

 

iKiosk

 

 

 

 

Z obsahu:

Motosalon 2015Motosalon 2015
Reportáž z akce.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

PobaltiPobaltí očima motocyklu
"...Kolem vybydlených paneláků po vojácích jedeme asi kilometr a pak je tu schovaný Radar Radarovič. Přesněji, špionážní teleskop o průměru 32 metrů z roku 1971. Je to dnes osmá největší parabolická anténa na světě. Váží šest set tun, takže když odtud Rusové v roce 1994 odtáhli, nebrali ho s sebou..."

 

 

 

 

 

 

Motovánoce na Kanárských ostrovechKanarske ostrovy
"... Už od Esperanzy potkáváme chlápky v kombinézách na supersportech a po včerejším projetí kousku této cesty je jasné, že o zábavu bude postaráno. Masakr. Zatáčka střídá jedna druhou. Tady si umím představit klidně jezdit celý den nahoru a dolů. Široká asfaltová silnice s naprosto minimálním provozem a dokonalým povrchem stoupá až k hvězdářské observatoři ve výšce 2 371 m n. m..."

 

 

 

 

 

Motocykel 2015Motocykel 2015
Reportáž z akce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moto cestou necestou Jižní Amerika (dokončení)Moto cestou necestou
"...Počasí se nakonec umoudřilo natolik, že jsme si mohli Cestu smrti vychutnat naplno. Projížděli jsme nádhernou přírodou po stezce zaříznuté do úbočí hor pokrytých bujnou vegetací, pod vodopády přepadajícími přes kamenitou cestu do neskutečné hloubky údolí a míjeli kříže, připomínající v úzkých a nebezpečných místech ty, kteří se už z cesty nikdy nevrátí..."

 

 

 

 

 

Technické památky
Hůrka a Velké Losiny

 

PamirZa babičkou na Vysočinu aneb Silk Road Trip 2014
"...První zasněžené vrcholky jsou neklamným znamením, že brzy ochutnáme obrovskou nadmořskou výšku Pamíru. Poslední tankování, najednou mizí domy, stromy a lidi. Prudkými serpentinami stoupáme stále výš a výš. Asfalt zmizel úplně, silnice je zaříznutá do skály, a ta panoramata okolo! Když padá večer, rozhodujeme se spát u cesty. Chvíli nám ovšem zabere hledání místa. Když je na jedné straně skála a na druhé prudký sráz do údolí, jde to špatně. Místo nicméně nacházíme a jsme odměněni západem slunce mezi vrcholky afghánských hor. Tohle se nedá popsat, to se musí zažít..."

 

 

 

 

Přestavba BMW R 1150GS na klasickou vidliciBMW GS prestavba
Jak přestavět GéeSo do terénu za slušné peníze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moldavsko a RumunskoMoldavské víno a rumunské moře
"...Věnuje se nám velmi pohledná slečna průvodkyně a my nastupujeme spolu s pár turisty do vláčku taženého golfovým vozíkem. Kdo by se taky pachtil pěšky, když ve vápencové skále jsou vykutány chodby o celkové délce kolem 120 km. Část podzemí je zpřístupněna turistům. Zdejší vinné sklepy jsou druhé největší na světě, ty první jsou taky v Moldávii..."

 

 

 

 

 

 

Bajkal – splnění tátova snu, 1. částBajkal
"...Jak jsem zahlédl cajta s čepicí větší než mexické sombréro, už bylo pozdě. Odstavili nás oba, a že „Kuda spješitě“ a „Skolko jechal“ a ty kecy, a já že „Maximálno 55.“  Aha, nu prichadi k autu. Odstavil jsem motku, začal blednout a v duchu počítal doláče, kolik mi zbyde. Dojdu pár kroků ke starému Žigulíku a tam na zadním sedadle další policajt a na klíně skoro plazmu, větší jak čelní šiba toho Žigula, a tam běží film. Helmut z Ludgeřovic, jak si to pěkně mašíruje 66 kiláků a ve stupačkách. „Ééééto ně vaz mooožno,“ povídá ten co mě stavěl. Ale byl veselý a přátelský a začal se vyptávat..."