Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 5/2012

Redakce, 11.10.2012

MotoRoute 5/2012 vychází 10.10.2012

Online vydání možno zakoupit již dnes >Publero.com

 

Z obsahu:

Jaké motocykly čekáme v roce 2013?

 

Fejeton

 

Zápisky z KambodžeKambodza
"...Obědvali jsme ve vesnici Sre Peang, kde byla navenek příjemná restaurace, ale majitelka zřejmě nedokázala pochopit, co po ní chceme, a tak nás zavedla do „kuchyně“ a my jí ukazovali, co si přejeme připravit. Byla to taková tmavá místnost, všude samé kastroly a různé nádobí, v rohu otevřený oheň a nad ním se ohřívala nějaká omáčka. Byla zde i postel, na níž stál přenosný plynový sporák. Nevím, co by na to řekl Pohlreich :-). Paní nám ovšem připravila z čerstvých surovin velice chutné rizoto se zeleninou a k tomu jak jinak než kambodžské plechovkové pivo..."

 

 

 

Honda XL 600V TransalpDlouhodobé zkušenosti: Honda XL 600V Transalp
Čtenářský dlouhodobý test oblíbeného motocyklu

 

 

 

 

 

 

 

 

Vokolo Vománu 2 aneb Na trase Omán - Česká republikaOmán
"...Neunikl jsem pozornosti postaršího prodavače a ten na přítomnost špinavého motorkáře, válejícího se na betóně za krámkem, upozornil tajnou policii. Bylo mi divné, že na veřejných záchodcích přistoupil k vedlejšímu pisoáru muž v tesilkách a dederonové košili a se zájmem si mne prohlížel. Během dalších deseti minut se potkáváme podruhé, a to u mého motocyklu. Tentokrát on v roli kontrolujícího a já jako kontrolovaný. Zpoza rohu se ještě přitočí dva poskoci a už jsem v obklíčení..."

 

 

 

Test: Schuberth S2
Několik měsíců již zkoušíme letošní novinku, univerzální přilbu vhodnou pro turistiku i sport.

 

Tip na výlet: Moravský kras
Boskovice, Balcarka, Macocha, Výpustek, Pernštejn...

 

WalesNapotřetí aneb Jak ve Walesu pršelo
"...Využijeme „chytrosti“ našich navigací a názornosti dobré Michelinovy mapy Walesu. Kousek pod jezerem opustíme hlavní údolní komunikaci a uhneme vlevo na nikterak neznačenou, uzounkou asfaltku. Okusíme zdejší, skotskou a irskou specialitu zvanou tady „single track“. Asfaltka (někdy i štěrkovka) tak na jedno osobní auto, větší dodávka, neřku-li náklaďák si už říkají o problémy. Vždy po pár stech metrech je štěrkový nebo travnatý záliv, kde se lze s hodně velkou pozorností vyhnout. Samozřejmostí je naplavený píseček a kamínky ze svahů, minimální frekvence vozidel je nestačí vyházet, a tak na motorce se musí opatrně, žádná kláda. Ale o tu tady ani nejde, aby člověk vychutnal absolutní samotu a atmosféru kraje, tak odlišného od středoevropských scenérií, musí prostě jet pomalejc a vnímat a vstřebávat..."

 

Strážovské vrchy a SulovStrazovsko vrchy a Sulov
Podíváme se do ne tak známého, ale určitě navštíveníhodného koutu Slovenska.

 

 

 

 

 

 

 

 

Honda IntegraHonda Integra 700
Minule jsme měli na test Hondu NC 700S a X, tentokrát přišla na řadu jejich sestřenice Integra.

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrady a zámky
Nové Hrady a Strakonice

 

Tyrrhenian TourItalie
Itálie - Elba - Vatikán - Sicílie - Sardinie - Korsika
"...Rychlé slivovice s pivem nám usnadňují nevnímat realitu. Kemp je daleko od civilizace a my se vydáváme hledat nějaký obchod. Nevěříme vlastním očím. Za našimi bungalovy stojí liduprázdná restaurace, pokud se to tak dá vůbec nazvat. Kuchař a jeho pomocná síla zdá se opět mluví pouze italsky. Po chvíli se ale domlouváme rusky, personál pochází z Rumunska... „Pakupky nět,“ dozvídáme se od kuchaře. Nakonec si z kuchyně odnášíme 16 vajec, půlku chleba, cibuli a máslo. Vše za tři eura. „Ať žije Nikolai Čaušesku,“ plácá nás kuchtík po rameni..."

 

 

Slovinsko a ChorvatskoSlovinsko a Chorvatsko
"...Domlouváme se, že to vezmeme serpentinami přes Dane a Vodice na hraniční přechod se Slovinskem. Tady to opět stálo za to. Super zatáčky, nikde živáček, natož nějaké auto. Sice nám chvíli lilo, ale nakonec se počasí umoudřilo a my mohli jet docela pilu. Nevím, jestli v Martíkovi nebo jeho KTM chytly saze, ale takhle v životě stoupající serpentiny nejel. Klopení na doraz co to šlo, dva, tři, k omezovači, myslel jsem, že mi z tý báby vylítnou ojnice..."

 

 

 

 


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor