Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Nové pneumatiky Mitas Terra Force-R

Mitas, 9.3.2016

Mitas představuje novou radiální motocyklovou pneumatiku Terra Force-R, která je určena pro cestovní endura.

Dezén pláště Terra Force-R je vhodný jak na silnici, tak do lehkého, suchého terénu, a to v poměru 90 % silnice a 10 % nezpevněný povrch. Pneumatiky Mitas Terra Force-R jsou ideální volbou pro každodenní kratší cesty i pro dobrodružné, delší jízdy se spolujezdcem a zavazadly. Novinka nabízí oběma skupinám řidičů bezpečnou, dynamickou a přitom snadno ovladatelnou jízdu. Mitas Terra Force-R bude u dealerů dostupná od dubna 2016.

„Mitas Terra Force-R je ideální volbou pro majitele cestovních enduro motocyklů,“ říká Ksenija Bitenc, ředitelka Mitas Moto. „Dezén pneumatik Terra Force-R je navržen především pro použití na zpevněných cestách. Nabízí výbornou trakci a okamžitý záběr na suché i mokré vozovce a exceluje také v lehkém terénu,“ dodala Ksenija Bitenc.

Mitas Terra Force-R vedle zmíněných charakteristik nabízí také lehkou ovladatelnost a dobré vedení jak na rovině, tak v zatáčkách. Pneumatiky Terra Force-R se vyznačují tím, že podávají stejné výkony v průběhu celé životnosti, i pokud jsou zatěžovány většími náklady. Vlastnosti pneumatik Terra Force-R byly testovány zkušenými jezdci v různých podmínkách a na různých motocyklech i typech povrchů, aby bylo dosaženo co nejlepší zpětné vazby.

Speciálně vyvinutá běhounová směs pneumatik Terra Force-R obsahuje moderní elastomery, aktivní plniva a další speciální aditiva. To zajišťuje dosažení maximálního záběru a životnosti v různých jízdních podmínkách jak na silnici, tak v lehkém terénu. Nové pneumatiky Terra Force-R jsou výsledkem intenzivní práce vývojářů a dlouhodobého testování. Mitas při jejich vývoji a výrobě používá nejmodernější postupy:

OGT 3D (3-D Optimum Groove Technology)
Díky této technologii má pneumatika Terra Force optimální tvar a hloubku dezénových drážek, a při jízdě tak dochází k menšímu zahřívání běhounu.

SCT (Strong Carcass Technology)
Technologie SCT udržuje vysokou tuhost kordové vrstvy i u ojeté pneumatiky, a tudíž déle zachovává optimální jízdní vlastnosti a prodlužuje její životnost.

FEA (Finite Element Analyses)
K navržení optimální konstrukce pneumatiky byla použita analýza FEA se speciální počítačovou simulací. Díky těmto postupům lze konstrukci pneumatiky přizpůsobit tak, aby měla nejvyšší možný záběr, ale zároveň byla natolik pevná, aby byla zajištěna maximální stabilita při jízdě.

Mitas Terra Force-R budou u dealerů dostupné od dubna 2016 v následnících rozměrech:

  • 110/80R19 59V TL (přední)
  • 140/80R17 69V TL (zadní)
  • 150/70R17 69V TL (zadní)