Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Vyšlo

MotoRoute 3/2015

Redakce MotoRoute, 4.6.2015

MotoRoute 3/2015 vychází 4.6.2015

Online vydání možno zakoupit již 1.6. >Publero.com

 

 

iKiosk

 

 

 

 

Z obsahu:

 

Cesta za pečeným morčetem aneb Jižní Amerikou na Jawě 250Jizni Amerika Jawa 250
"...Ve Foz do Iguaçu se ocitám spíš náhodou. Už bych pomalu potřeboval do Argentiny, jenže na brazilské straně mě zdržuje velmi deštivé počasí, které mi dokonce na chvilku znehybňuje motorku. Jawa není ponorka a voda v karburátoru je prevít. Když už jsem přijel k vodopádům, asi by byla škoda je vynechat..."

 

 

 

 

 

 

Přehled biker-friendly ubytování

 

Pohodové Portugalsko se zastávkou v AndořePortugalsko
"...Dobrá, teď si dáme hlavní město, Lisabon. Pokusíme se najít ubytko, jež by nás nezruinovalo. Po starých částech to je z jednoho šíleného krpálu do druhého šíleného krpálu, stoupání a klesání odhaduji na dobrých 18 až 20%. S plně naloženou motorkou v úzkých uličkách a na kostkách dost výživné... Když jsme se vyloupli opět na jedné z hlavních tříd, na bůhvíkolikátý pokus to vyšlo. Pensao Almirante Reis jedné sympatické staré dámy..."

 

 

 

 

KTM AdventurePředstavení KTM řady Adventure pro rok 2015
Vyzkoušeli jsme letošní modely KTM 1050 Adventure, 1190 Adventure, 1190 Adventure R a 1290 Adventure.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tip na výlet
Landštejn

 

 

 

 

 

 

 

 

Test: Honda CB650FHonda CB650F
Letošní model naháče láká nejen vzhledem a jízdními vlastnostmi, ale také atraktivní cenou.

 

 

 

 

 

 

 

 

Technické památky
Cínový důl Rolava a štola Šlik

 

Představujeme: Nová verze aplikace pro motorkáře BikerSeason
Co umí a k čemu je dobrá nová aplikace pro mobily?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Test: 40 let Hondy Gold Wing – na křesle do světa
Projeli jsme se na Gold Wingu 40th Anniversary Edition.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bajkal – splnění tátova snu, 1. částBajkal
"...Silnice jak kdy, jak kde. Je to obrovská země a je tu vsjo balšoje. Když jsem šel u krajnice na malou, vyrojilo se hejno much velikosti našeho malého vrabce! Už vidíme jezero Bajkal a vyhlížíme první možný příjezd ke břehu. Nalézáme jej v děrevni Tělnaja. Terén náročný, ale nakonec nacházíme sjízdný příjezd ke břehu a točíme si jeden druhého..."

 

 

 

 

 

 

Test: BMW R 1200RSBMW R1200RS
Všeuměl vhodný pro sportovní jízdu, město i delší cesty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jarní balkánský trip (Albánie)Balkan - Albanie
"...Na místě se objevuje starý pasáček nesoucí malou ovci. Snaží se nám naznačit, že to vše okolo bývalo vojenské letiště. To je něco pro mě! Za plotem jsou mnohem větší bunkry. Do některých se vešla dříve i docela velká letadla. Jen pancéřová vrata jsou zavřená, takže vnitřní průzkum není možný. Fotíme se před bunkry, fotíme dělostřeleckou baterii opodál, jezdíme po startovacích dráhách. Za jednou odbočkou přichází nepříjemné překvapení. Vstupní brána je hlídaná vojáky se samopaly, kteří jsou docela překvapení, kde jsme se vzali uvnitř jejich letiště..."

 

 

 

 

Vespa Expedition, část 1: Thajsko, Laos, KambodžaVespa Expedition
"...Najednou nás dojíždí chlapík na motorce a že jsem projel bez proclení a musím zpátky na hranice. V kanceláři je celkem příjemný úředník a vybavuje se se mnou. Pak mi úplně klidně řekne, že mě do Kambodži nepustí. Cože?! Musím prý mít nějaký dopis z hlavního města, abych mohl pokračovat. Říkám mu polopravdu, že kamarád projel (už mu neříkám, že na motorce - ty jsou bez problémů). Nakonec mě propouští s tím, že on mi razítko nedá a nechá na celnících, jestli mě bez něj pustí..."