Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

MOTOVÍKEND 2022 se blíží!

Redakce MotoRoute, 4.4.2022

Jak už jsme vás informovali, letos bude místo výstavy MOTOSALON akce MOTOVÍKEND. Proběhne na výstavišti v Brně v termínu 8. až 10. 4. 2022.

Akce bude sice menší, než MOTOSALON, ale přesto bude co k vidění, a taky k vyzkoušen. 

Prodloužený víkend nabídne v pavilonu V a na venkovních plochách novinky známých motocyklových značek i legendární stroje, které zůstanou slavné navěky. Originální přestavby, speciální dakarskou úpravu Samuraje i legendární Pérák si nesmíte nechat ujít, stejně jako příležitost vyzkoušet různé typy motocyklů světových značek.

 

Testovací jízdy na Motovíkendu: vše, co potřebujete vědět

Se zakoupenou vstupenkou na testovací jízdu se dostavte předem do pavilonu V ke stánku Motoklubu Policie ČR (č. st. 35) k vyplnění protokolu o jízdě. Kromě vstupenky potřebujete také 2 doklady, předepsané oblečení a vybavení k jízdě na motocyklu a rovněž nebýt pod vlivem omamných látek. Po kontrole na způsobilost k jízdě bude testovačům zapůjčen bezpečnostní prvek, a nakonec proběhne na Stanovišti organizovaných jízd před pavilonem V instruktáž k jízdě ve skupině.

Na páteční jízdy si vyhraďte 1,5 hodiny: cílem je Polygon Automotodromu Brno, kde si lze za přítomnosti instruktorů motoškoly vyzkoušet zvláštní jízdní úkony. Sobotní a nedělní jízdy trvají hodinu. U Automotodromu Brno je možné udělat pauzu na vyfotografování.

 

Benelli představí letošní novinku Leoncino 800

Kořeny tradiční značky Benelli sahají až do roku 1911, kdy začala více jak stoletá historie v italském městě Pesaro. Stroje Benelli vynikají především svým osobitým a moderním designem, inovačními prvky a kvalitou. Tuto skutečnost dokládá vynikající pozice na italském trhu, který si tyto italské stroje naprosto podmanily téměř ve všech kategoriích. Modely Benelli 502 a 502 X byly nejprodávanějšími modely na italském trhu v letech 2020 a 2021!

Letošní novinkou je dlouho očekávaný motocykl Benelli Leoncino 800, který se pyšní nezaměnitelným designem, kdy vyvážený mix klasických a moderních prvků jej výrazně odlišuje od všech ostatních motocyklů na trhu. Díky novému motoru o objemu 754 ccm představuje Leoncino 800 špičku evolučního řetězce a je aktuálně nejpokročilejším strojem v řadě Benelli. Tento motocykl bude největším trhákem stánku Nevima Group, kde si budete moci sami vyzkoušet i další modely.

 

SWM SIX DAYS 500 propojuje retro design s moderní technologií

SWM Motorcycles, sídlící v tepajícím srdci známé italské motocyklové oblasti nedaleko Milána, ukazuje know-how velké společnosti, založené na dobrém týmu kvalifikovaných techniků.

Letošní novinkou je klasický motocykl SWM SIX DAYS 500, který je svým nezaměnitelným charakterem poplatný svému názvu. Jedinečným způsobem propojuje retro design s moderní technologií. Díky nízké hmotnosti a snadné ovladatelnosti je vhodný jak pro začínající, tak i pro ostřílené a zkušené jezdce.

 

Vintage Garage Motors v plné parádě a s 10 stroji pro vaše testovací jízdy

Na Motovíkendu představí svou nabídku společnost Vintage Garage Motors, oficiální prodejce motocyklů Royal Enfield. Uvidíte motorky britské klasiky Royal Enfield, sajdkáry Changjiang nebo elektrokola SUPER73 (na těch se můžete i přímo v pavilonu projet).

Na venkovní ploše bude 10 vybraných modelů po předchozí rezervaci na webu Motovíkendu k dispozici pro testovací jízdy! K vyzkoušení budou jak klasické jednoválce Meteor a Classic 350, endura Himalayan, ale i dvouválcové klasiky Continental GT a Interceptor. Nebude chybět ani zajímavá retro sajdkára CHANGJIANG Pekin Express Green.

Součástí prezentace bude také výstava upravených motocyklů z Vintage Garage. Dále si prohlédnete třeba kempovací auto pro motorkáře. V nabídce najdete i elektronicky ovládané výfuky značky Dr. Jekill & Mr. Hyde, které poskytují maximální komfort při cestování.

 

CFMOTO s několika novinkami

Asijská značka CFMOTO se již několik let umísťuje na předních místech prodejních žebříčků v ČR i dalších zemích. Veřejnou premiéru budou mít na Motovíkendu hned tři novinky: na vrcholu modelů je nové enduro 800MT v provedení Sport nebo Touring s unikátním designem a vyspělou technikou. Rozruch na trhu už také způsobil model 700 CL-X Heritage, který je představitelem moderního trendu ve třídě café racer, dokonalý v detailech a s geniálními jízdními vlastnostmi. Jeho technicky příbuznému modelu CFMOTO 700CL-X Sport v neoretro stylu můžete věřit, že označení Sport je namístě – disponuje agresivnějším designem a sportovním posedem.

Návštěvníci Motovíkendu s mohou těšit i na bestsellery v cestovních endurech střední třídy 650MT / 650MT Premium, designovou lahůdku Grand turismo 650GT / 650GT Premium, obratného naháče 650NK, okruhový stroj 300SR a motocykl nejen pro teenagery s názvem CFMOTO 300NK.

Vedle speciálních technických vychytávek a designových úprav dostaly modely v rámci inovací do vínku např. i komunikační jednotku T-Box.

 

Brixton Česká republika předvede novinku na trhu

Na letošním Motovíkendu uvidíte kompletní modelovou řadu motocyklů Brixton na českém trhu. Ta zahrnuje kubatury 125 ccm, 250 ccm, 500 ccm a 1200 ccm. Chybět nebude ani oblíbený Brixton Crossfire 500 a Crossfire 500 X.

Zároveň uvede Brixton Česká republika na trh úplnou novinku, a to Brixton Cromwell 1200. K vyzkoušení budou i předváděcí modely motorek. Těšit se můžete také na kompletní nabídku motocyklů ve třídě 125 ccm, a to ve všech barevných variantách a provedeních.

 

JAWA Moto přiveze všechny modelové řady včetně legendárního Péráku

Jednu z nejslavnějších firem zabývajících se výrobou motocyklů založil v roce 1929 v Praze František Janeček. Po 2. světové válce přišel na svět nejmodernější motocykl své doby, konstruovaný tajně za války – první lidový motocykl s oběma odpruženými koly vyráběný ve větších sériích – tzv. „Pérák“. Tento legendární model se v letošním roce vrací v nové podobě a k vidění bude právě na Motovíkendu. Poznávacím znamením legendárního stroje je jednomístné sedlo a zaujme také černočerné zbarvení, které je doplněno o několik zlatých linek.

Představí jej společnost JAWA Moto spol. s r. o., která byla založena v roce 1997 jako firma nástupnická, používající chráněnou značku JAWA. V současnosti najdete v jejich nabídce kromě nového Péráku také motocykly JAWA 350 2T, JAWA 350 OHC, JAWA 300 CL nebo RVM 500 by JAWA.

 

Automotodrom Brno s minibike akademií, simulátorem F1 a ukázkou polygonu

Zajímavý doprovodný program během Motovíkendu připravil Automotodrom Brno. Na stánku v pavilonu budou vystavené motorky a k vyzkoušení bude i F1 simulátor. Na venkovní ploše se můžete těšit na ukázky od minibike akademie, která je ideální branou do světa motocyklového sportu. Celý pátek si navíc budete moci zajet z výstaviště přímo na polygon, kde si můžete vyzkoušet problematické jízdní úkony při ovládání motocyklu pod vedením instruktorů.

Polygon Brno je nejmodernější tréninkové centrum bezpečné jízdy v Evropě a nachází se přímo uprostřed areálu závodního Masarykova okruhu.

 

Dakarská amazonka Ollie Roučková přiveze “samuraje“

Zahájit motorkářkou sezónu přijede na Motovíkend i závodnice Ollie Roučková, která se po dvou „plonkových“ letech vrátila na start nejnáročnějšího motoristického maratonu. Po startu na čtyřkolce v roce 2018, kdy byla v cíli jako první žena z Česka, následoval start v bugině na Dakaru 2019 v Jižní Americe. Nyní vytáhla po dvouleté pauze rezavý vrak Suzuki Samurai 1.3 a vrátila se do pouště v Saúdské Arábii při Rallye Dakar 2022 v závodní kategorii Classic.

Kdo máte zájem vidět tento závodní speciál, který Ollie se svým týmem postavila doslova z vraku prorostlého kopřivami, nenechte si jej ujít právě na Motovíkendu! 

 

Easy Riders CUSTOM City

V rámci Motovíkendu se v hale V uskuteční Easyriders Custom City – setkání stavitelů a úpravců motocyklů, to vše pod záštitou časopisu Easyriders.  Účast přislíbili zvučná jména custombuildingu Zbyšek Hazmuka - Bagger Custom Club, František Binka FBI, ANGRY BULL Custom, Reaper Cycles, Zbyněk Kostis K&K motorcycles, P&T kustom, Pepa Kolínek Copperwork, VMP Míra Žižka a další.

 

ČVUT v Praze, Fakulta dopravní, představí studentské závodní motorky ze soutěže MotoStudent

CTU Lions je motocyklový závodní tým z Fakulty dopravní ČVUT v Praze, který se zabývá vývojem a stavbou silničních závodních motocyklů.  V červenci 2021 dosáhl s novým motocyklem CTU Lions EVO 2.0 Electric na 12. místo ve finálním eventu Motostudent 2019/2021 na španělském okruhu Motorland Aragón v konkurenci celkem 45 týmů z celého světa. V ČR se jedná zatím o jediný tým v soutěži.  První závodní a benzínovou motorka byla na Fakultě dopravní ČVUT postavena v roce 2015, od té doby se tým zvětšil a začal vyvíjet i motocykly s elektrickým pohonem. Práce je rok od roku profesionalizovanější, ale stále se jedná o skupinu studentů, která to všechno dělá pro zábavu. Na stánku se setkáte s konstruktéry, mechaniky a závodníky.

 

PSÍ HUBÍK s nečekaně příznivými cenami

Populární výrobce moto oblečení přiveze na Motovíkend spoustu novinek, které si budete moct nejen vyzkoušet, ale rovnou i odvézt. Konfekční modely na vás čekají za nečekaně příznivou cenu! Na vlastní kůži si u nich na stánku můžete vyzkoušet vystřelení airbagu Tech-Air.

Značka PSÍ zůstává největším odborníkem na závodní a sportovní kombinézy. Jejich kolekce se však výrazně rozšiřuje do provozu, městského ježdění, cestování i pro „cafe racery“. Pro příznivce značky nabídne i volnočasové oblečení. Pokud už dlouho plánujete kombinézu šitou na míru, odborný personál vám vezme míry přímo na Motovíkendu!

 

BIKERS CROWN: Everything for bikers

Na Motovíkendu nebude chybět ani stánek firmy BIKERS CROWN, která se zabývá vývojem, výrobou a prodejem motocyklového oblečení, příslušenství, náhradních dílů a doplňků pro všechny typy motocyklů. Během svého působení se firma stala významným exportérem svých značek a výhradním importním distributorem více než 40 světových značek pro Českou republiku a Slovensko a oficiálním dealerem dalších 30 značek. Nabízí profesionální a zodpovědný přístup ke všem našim zákazníkům, věrnostní program pro stávající zákazníky a profesionální e-shop se skladovým zbožím.

 

Geneze přiveze novou vyklápěčku SCHUBERTH C5

Na Motovíkendu se dočkáte i nové generace vyklápěček SCHUBERTH. Těšit se můžete na výklopnou helmu SCHUBERTH C5, která jako první splňuje novou homologaci ECE-R 22.06, a to pro jízdu v zavřené i otevřené variantě P/J. Kombinuje v sobě špičkovou ochranu, skvělou aerodynamiku s aeroakustikou a subtilní design, čímž navazuje na to nejlepší z legendární řady C – C1, C2, C3 a C4. Pocit komfortu ale posunuje ještě mnohem dál díky exkluzivnímu konceptu bezešvých výstelek INDIVIDUAL

 

Motocabin: Mobilní, designové a bezpečné motogaráže

Mezi nováčky na Motovíkendu bude patřit Motocabin.cz zabývající se výrobou mobilních a designových motogaráží. Od nynějška nebudete chtít parkovat jinde!

 

A na co dalšího se můžete těšit?

Pro všechny moto nadšence se chystá Food zóna s pořádnou náloží masa, na své si přijdou milovníci burgrů, sýrových pochoutek i fastfoodu. Pro ty, co to raději na sladko, zde bude i několik stánků těchto laskomin, káva a pivní zóna je samozřejmostí.

Tradiční Show Arena bude plná zajímavých doprovodných aktivit - jízdy kaskadérů Special Brothers Crew, ukázky moto gymkhany nebo škola minibiků od Automotodromu. Nebude chybět pravá motoškola, u které si návštěvníci pod dohledem zkušených instruktorů mohou autenticky vyzkoušet, jak to v motoškole chodí, a také si zasoutěžit v ovládání motocyklů.

Budou se testovat skútry a elektroskútry (CLS a Racceway) nebo třeba i sajdkáry, v hale pak elektrokola. Novinkou budou testovací jízdy od Výstaviště do okolí Brna, v pátek i s možnost zajížďky na Automotodrom. Tam se budou moci návštěvníci projet po dráze a zapojit se do programu na tamějším Polygonu.

Milovníci uniforem mohou obdivovat úplně nový motocykl Policie ČR, a to BMW 1250 RT, samozřejmě v policejním provedení, který bude představen na stánku MOTOKLUBU POLICIE ČR. A jako vždy se na akci mohou návštěvníci potkat s jezdci a zajímavými osobnostmi z moto světa, zúčastnit se besed a autogramiád např. s Michalem "Indi" Dokoupilem a Veronikou Hankocyovou, Liborem Podmolem, Jardou Šímou, Ollie Roučkovou a dalšími.

 

MotoRoute nebude chybět

V pavilonu V najdete také stánek magazínu MotoRoute. Bude skromnější než na předchozích výstavách, ale vezmeme s sebou nějaké časopisy, knížky atd. Vedle také budeme vystavovat několik cestovatelských motorek, například BMW Vojty Lavického (autor knížky Na motorce kolem světa) nebo ČZ 150 alias "Zuzku" Milana Prustoměřského, který v našem magazínu psal o cestě po Kanadě či Irsku na tomto stroji.

Přijďte, těšíme se na vás!