Normfest

 


Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Aktuality

Novinky už jezdí

Redakce, 14.3.2011

Již několikráte jsme vás informovali o staronové německé značce Horex a jejich šestiválci VR6. Nyní prochází stroj s turbomotorem o obsahu 1200 ccm jízdními testy a později v průběhu roku se začne prodávat. Poprvé je tak na fotografiích možno vidět motorku za jízdy. Stroj sice ještě nemá finální podobu a některé komponenty jsou dosud provizorní, ale jezdí a to je důležité.

Šéf vývoje Hennes Fischer k tomu říká: "V této fázi chceme především zjistit, zda současná konfigurace podvozku a naladění motoru jsou zvoleny správně. Je to velký krok od počítačových modelů a ladění motoru na dynamometru k perfektně fungující motorce."  Získané zkušenosti budou použity při dalších krocích. Testování probíhá při různém nastavení na uzavřené zkušební trati, ale také na obyčejných okreskách a na závodním okruhu.

"To je jediná možnost, jak opravdu vyhodnotit reakce motoru za různého zatížení a podmínek a jak určit, zda motor a jednotlivé elementy rámu a podvozku spolupracují. Výsledky úvodních testů byly uspokojivé. Poté prošel podvozek mírnou evolucí pro další zlepšení jízdních vlastností. Je to významný posun k definování konečných parametrů."

Hennes Fischer dále popisuje jedinečný zvuk motocyklu: "Je to elektrizující směs jemnosti šestiválce s hlubokým a ostrým vrčením, které pochází od zapalovací sekvence véčka s úhlem 15 stupňů. V harmonii s tím je kňučivý zvuk kompresoru. Opravdu úžasné!"

 

Další novinka, americká značka Motus, předvedla na světoznámé akci Daytona Bike Week svůj sport-tourer MST-01, ale také naháš MST-R. Oba stroje můžete viděz (a slyšet!) na videu níže.

 

 


Vaše názory

K tomuto článku zatím nebyl připojen žádný názor