Nacházíte se: ÚVODNÍ STRANA / Tiskové zprávy

Oblečení KLIM oficiálně v nabídce Touratech CZ

Touratech, 26.2.2013

KLIM, celým názvem Klim Technical Riding Gear, je velmi populární americká značka oblečení pro oblast zimních moto sportů (specificky oblečení na sněžné skůtry) a celoroční motocyklové využití. Klim navrhuje, vyvíjí a vyrábí funkční oblečení pro tyto dvě kategorie a patří do úzké světové špičky i díky přístupu k nejlepším materiálům na současném trhu. Klim je známý vývojem modelů na základě zkušeností uživatelů, mezi které patří i profesionální závodníci a neustálé zlepšování a inovace. Jejich strategií je vyvíjet komfortní oblečení z prodyšných, vodotěsných a velmi odolných materiálů bez funkčních kompromisů.
Touratech CZ jako nový dovozce bude během jara 2013 zařazený do nově vzniklé prodejní struktury pod označením Klim Europe, kdy nebude nutný přímý dovoz z USA do jednotlivých evropských zemí, ale globálně se bude o dovoz starat nově vzniklá evropská centrála v Dánsku a distribuce do jednotlivých evropských zemí bude snadnější a bez nutnosti vyclívání zboží atd. Není bez zajímavosti, že oblečení KLIM se vyrábí s takzvanou "doživotní" zárukou, která se vztahuje i na evropské zákazníky, což není příliš běžné. Obvyklé je, že zákazníci mimo USA mívají na výrobky omezenou záruku např. na dva roky. Klim je jedním z výrobců, který svou doživotní záruku přenáší i mimo území USA, což je pochopitelně obrovská výhoda pro zákazníky. Nová evropská centrála bude do budoucna řešit i opravy (záruční i pozáruční) díky spolupráci s desítkami a stovkami certifikovaných "opraven" v řetězci Gore-Tex.

Výrobní řada:
Co se týká motocyklové produktové řady, Klim používá špičkové materiály pro řízení odvodu vlhkosti od těla, větrání včetně využití strukturovaných funkčních bloků (takzvaný technický pattering) a pochopitelně využívá špičkové materiály na vnější vrstvu tak, aby oblečení bylo co nejodolnější při zachování potřebného komfortu s nejvyšší mírou bezpečnosti pro danou kategorii. Zásadní a naprosto unikátní je přístup k odvětrání motocyklového oblečení. Klim jako jeden z mála výrobců oblečení z tzv. membránových laminátů pochopil nutnost masivní ventilace pro neomezenou funkčnost v rozdílných klimatických podmínkách - včetně extrémního horka.
Drtivá většina výrobců motocyklových kompletů z vícevrstvých laminovaných tkanin nebere větrání tak důsledně jako Klim a díky tomu je jejich oblečení výrazně méně komfortní v horkém počasí. Laminátem se označují takové látky, kde je vnější vrstva (obvykle z odolné Cordury) spojená s vodotěsnou ale prodyšnou membránou Gore-Tex® (obvykle řady Pro Shell) a případně vnitřní podšívkou (proti poškození membrány) pomocí laminace teplem a tlakem do jedné látky, která má sama o sobě nižší hmotnost a lepší prodyšnost než tři samostatné vrstvy. Tyto materiály jsou nenahraditelné v případech, kdy je potřeba vyrobit lehký, ale naprosto vodoodolný komplet, který zvládne i teplotu vznikající při tření při pádu ve vysoké rychlosti, otěr způsobený jízdou v křoví apod. Prakticky celá výrobní řada oblečení Klim, které je odolné proti vodě, využívá právě lamináty, což je i unikátní ve srovnání s jinými výrobci, kteří častěji využívají levnější trojvrstvé materiály, například řady Gore-Tex Performance Shell. V tomto ohledu Klim nedělá kompromisy a používá to nejlepší, co existuje.
Výrobní řada pro rok 2013 zahrnuje prakticky celou nabídku adventure i sportovního (offroad/enduro) pánského oblečení. Specifický dámský model se bude prodávat od sezóny 2014 stejně jako některé novinky, které byly očekávané pro letošní sezónu. Produkty jsou rozdělené poměrně výrazně na dvě zmíněné kategorie bund a kalhot a doplňuje jí celá řada dalších výrobků - od funkčního prádla až po skvělé batohy a enduro ledvinky apod.
Adventure řada je určená pro "dobrodružné cestování" a zahrnuje oblečení, které je vybavené všemi chrániči (Klim používá skvělé chrániče D3O), v některých modelech pak doplněné o naprostou špičku v oboru - na míru vyráběné chrániče firmy Dow Corning. Například v modelu Badlands Pro je integrovaný i dělený chránič hrudníku, což není v této kategorii vůbec obvyklé.
Typické pro KLIM je šití a laminace do jízdní pozice - to znamená, že oblečení je šité prostorově tak, aby bezvadně sedělo v předpokládané jízdní pozici a stylu. Nemusí skvěle sedět ve stoje před zrcadlem, ale dokonale padne na motorce s rukama na řídítkách, ve stoje ve stupačkách nebo v jízdní pozici vsedě. U trilaminátových kompletů to je drobnost, která je pro komfort velmi důležitá.
Jak bylo již řečeno, externí ventilace je u Klimu naprosto příkladná a každý model je testovaný a navrhovaný tak, aby v maximální míře umožnil otevřením ventilačních otvorů proudění vzduchu bez vytváření nepříjemných nafouklých kapes. Každý nasávací otvor má vypočítaný průřez na objem vzduchu a odpovídají výstupní plochu na zadní straně - a to jak u bund, tak u kalhot. Rozměry a pozice ventilačních otvorů a jejich ovládání protisměrnými zipy s légou jsou testované desítkami jezdců v nejrůznějších podmínkách a výsledkem je dokonale odvětrané oblečení, které zvládne využití za jakýchkoliv klimatických podmínek od aljašské zimy a sněžení až po pouštní horka. Střih je pro Klim u všech modelů typicky uvolněný, maličko připomíná volnější oblečení na snowboard nebo freeride lyžování, ale nikde nic neplandá a vše je dokonale funkční.
Ve sportovní enduro řadě jsou bundy víceméně určené pro použití v kombinaci s tzv. chráničovou košilí - resp. enduro/MX chráničovými systémy, byť některé jsou vybavené kapsami na vložené chrániče nebo i integrovanými protektory. U kalhot je na výběr dvojice střihů - typický "do bot" s užší nohavicí tradičnějšího střihu a volnější "přes boty". Vše opět dokonale funkční a skvěle odvětrané - včetně superprodyšných kalhot, které jsou na současném trhu naprosto unikátní. Nabídku dále doplňují extrémně skladné převlekové Gore-Tex bundy pro nepříznivé počasí, které jsou tak malé, že je možné je upevnit například v malém balíčku doprostřed řídítek i na ostrém enduru.

Touratech CZ po mnoha poradách s kolegy z USA (americký Touratech prodává Klim řadu let a na většině jízdních produktových fotografií jsou vidět právě motocykly týmu Touratech USA, který s Klim velmi úzce spolupracuje) a pochopitelně s doporučením výrobce, pro první sezónu vybral oblečení z obou výrobních řad, které jsme doplnili o některé speciality a doplňky. Naším cílem je mít všechny běžné velikosti v nejhezčích a nejpopulárnějších barevných verzích okamžitě skladem. Nabídka se průběžně doplňuje a ještě do zahájení sezóny čekáme další zásilku doplňující masivní předobjednávku ze závěru loňského roku, což byla mimochodem největší jednorázová dodávka oblečení, kterou jsme v historii naší firmy realizovali. Jak bylo již řečeno, některé nové modely, které jsme čekali a chtěli zařadit do nabídky - například oba modely nejdražšího oblečení na světě (Adventure Rally 2 a Adventure Air) byly přesunuty až na sezónu 2014, takže top modelem v kategorii adventure bude oblečení Badlands Pro, na které jsme vsadili a které máme naskladněné v dostatečném objemu.
Ve spolupráci s výrobcem budeme v průběhu roku realizovat strategický marketingový plán, takže se se značkou Klim určitě budete vídat častěji než doposud. Většina modelů bude k vidění např. na březnové výstavě Motocykl, kde budeme vystavovat na historicky největší ploše (téměř 200 m2) a kam přivezeme na srovnání prakticky vše, co máme v nabídce - nejen od Klim ale také Rukka, Stadler, Companero, Dane a další. Zájemci si v jedné expozici budou moci prohlédnout a porovnat všechny špičkové modely adventure oblečení přímo jeden vedle druhého. Kromě toho na květen plánujeme testovací jízdy během naší akce Travel Event (3. - 5. května u Benešova), což je cestovatelský sraz se soutěží Adventure Days Challenge a touringovou navigační jízdou. Oblečení Klim budou letos testovat i redaktoři několika motocyklových médií, se kterými spolupracujeme a celoročně budeme mít k dispozici testovací oblečení v naší prodejně v Modleticích, takže bude možné přijet na motorce a vyzkoušet si funkčnost a skvělé větrání oblečení Klim během projížďky po okolí.
Díky zmíněné úzké spolupráci s kolegy nejen z Touratech USA budeme mít možnost využívat marketingový materiál (články, testy, fotografie a videa) testovacích jezdců, mezi které patří například cestovatelská legenda - fotograf a zakladatel Globe Riders, Helge Pedersen. V týmu Klim ale najdete i řadu dalších jmen - oblečení jezdí a na vývoji se podílí například dakarský závodník Ned Suesse, závodník ze série Baja Ron Wilson a řada závodníků enduro, endurocross a kategorie čtyřkolek.

Proč Klim v Touratech CZ?
Myslíme si, že Klim perfektně doplňuje naší stávající nabídku oblečení. Již řadu let se specializujeme na to nejlepší funkční motocyklové oblečení, které na trhu existuje. Máme v nabídce vybrané modely od výrobců, kteří poskytují nadstandardní záruky a využívají ty nejlepší materiály na světě. Protože v nabídce převažovalo touringové oblečení a vůbec jsme nenabízeli oblečení pro sportovní enduro využití, zařazením prakticky celé produktové řady Klim do naší stálé nabídky skladového oblečení můžeme zákazníkům nabídnout přesně to, co jim bude nejlépe vyhovovat podle předpokládaného využití, teplotního rozsahu a jízdního stylu.
Oblečení finské značky Rukka je orientované spíše na touring a nebo sportovní touring, doplněné o cestovatelské cordurové modely s vyjímatelnou vložkou. Trilaminátové oblečení Rukka je určené na komfortní cestování, ale ne na adventure ježdění, kde se předpokládá jízda ve stupačkách a výdej energie. To samé platí o cordurových modelech s goretexovou vložkou holandské značky Dane, které jsou u nás populární díky skvělému poměru cena/funkčnost a považujeme je za výborné pro cestovatele.
V této kategorii nabízíme také oblečení Touratech Companero resp. oblečení Stadler Concept EVO, což je jedna a tatáž koncepce, pouze v upraveném OEM provedení exkluzivně pro Touratech. Na rozdíl od pětileté záruky Rukka nabízí Stadler/Touratech desetiletou záruku na tyto čtyřdílné komplety (spodní hyperprodyšný oblek s protektory a trilaminátový převlek). Stále jde ale o oblečení na pomezí touring/adventure, resp. oblečení pro dálkové cestování v nejvyšším rozsahu teplotních podmínek.
Díky zařazení oblečení Klim pokryjeme bezkompromisů kategorii sportovního endura, kde jsme zatím nebyli schopní nabídnout nic z vlastní distribuce a také doplnit kategorii adventure oblečení o trilaminátové silně odvětrané modely, které jsou bezvýhradně navržené na aktivní jízdu ve stupačkách a vybavené chráničovým systémem, který do značné míry nahradí nepohodlné chráničové košile, zejména tedy hrudní chránič, který tvoří rozdíl mezi seriózním oblečením na ostřejší sportovní ježdění a cestovatelským oblečením.
Oblečení KLIM je k vidění a vyzkoušení kdykoliv v modletické prodejně Touratech a budeme rádi, když využijete klidnější zimní čas k tomu, podrobně se seznámit s těmito unikátními výrobky. Naši odborníci se vám budou maximálně věnovat a poskytnou vám odpovědi na všechno, co vás bude zajímat. Velmi nás potěší vaše názory na barevnost jednotlivých modelů, protože skladové zásoby doplňujeme průběžně a náš vkus se může lišit od zákazníků a tak budeme rádi, když nám řeknete, co se vám na tom kterém modelu líbí a nelíbí apod.
Kompletní aktuální nabídka výrobků Klim je již v tomto okamžiku zařazená v novém českém e-shopu, jehož spuštění chystáme před zmíněnou motocyklovou výstavou. Všechny produktové texty včetně detailních materiálových a funkčních specifikací v češtině jsou již hotové a online v testovací verzi webshopu, který čeká na doplnění některých převážně designových úprav naším subdodavatelem. Předpokládáme spuštění testovacího provozu během února a veřejné spuštění první týden v březnu.

Více na www.touratech.cz.